Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 15d. 13:50 , Atnaujinta: 2019 liepos 15d. 17:04

Šnipinėjimu įtariamo A.Paleckio tėvas: sūnui neleidžiama susitikti su artimaisiais

Algirdas Paleckis atvežtas į Kauno teismą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Algirdas Paleckis atvežtas į Kauno teismą

Šnipinėjimu Rusijai įtariamas Algirdas Paleckis negali susitikti su artimaisiais – per devynis mėnesius jam vienintelį kartą leista susitikti su žmona, teigia įtariamojo tėvas buvęs europarlamentaras Justas Vincas Paleckis.

„Per devynis beveik mėnesius vieną susitikimą turėjo jo žmona, daugiau niekas – nei vaikai, nei tėvai, nei kiti artimieji nesusitikome. Laiškais bendravome“, – BNS sakė J.V.Paleckis.

Buvęs politikas tvirtino, kad sūnus „kategoriškai atmeta kaltinimus“.

J.V.Paleckis sako, kad matytis su artimaisiais sūnui neleidžia prokuroras ir stebisi tokiu sprendimu.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justas Vincas Paleckis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justas Vincas Paleckis

„Kiek suprantu iš advokato, tai yra prokuroro prerogatyva. Kodėl jis priima tokius sprendimus, negaliu pasakyti, nes nesu teisininkas. Kad tai pakenktų bent kiek tyrimams... net neįsivaizduoju, kuo galėtų pakenkti. Gal tai kažkokia spaudimo priemonė“, – svarstė jis.

Anot J.V.Paleckio, suėmimo sąlygas sūnus „vertina pakenčiamai“.

Pirmadienį į Kauno apygardos teismą iš Vilniaus atvežtas Algirdas Paleckis. Galimo šnipinėjimo Rusijai byloje įtariamam buvusiam Socialistinio liaudies fronto lyderiui A.Paleckiui suėmimą prašoma pratęsti dar trim mėnesiams.

A.Paleckis suimtas dar pernai spalį. Slaptumo šydu apgaubta istorija iš Vilniaus teismo dabar persikėlė į Kauną. Niekur tvarkaraščiuose iš anksto neskelbtas posėdis surengtas pirmadienį Kauno apygardos teisme.

Į posėdį atvyko prokurorė, kaltinamojo advokatas bei gausi konvojaus pareigūnų iš Vilniaus palyda, atgabenusi įtariamąjį A.Paleckį.

Prieš teismo posėdį prokurorė 15min atskleidė, kad teismo prašys pratęsti kardomąją priemonę maksimaliam laikotarpiui – trims mėnesiams. Sprendimas greičiausiai bus skelbiamas kitą dieną.

Maždaug 5 minutės iki posėdžio pradžios į teismo salę atvestas ir pats kaltinamasis. A.Paleckui antrankiais surakintos rankos. Vos įžengęs jis trumpai šnektelėjo su savo advokatu. Į sulaikymo kamerą A.Paleckis atsinešė maišelį su vandens buteliuku ir ketvirčiu arbūzo.

Dėl A.Paleckio veiksmų vyksta ikiteisminis tyrimas. Apie tai, kad A.Paleckis sulaikytas ir jam bei neįvardijamam „tinklui asmenų“ pareikšti įtarimai dėl galimo šnipinėjimo Rusijai, teisėsauga pranešė pernai gruodį. Kiek išvis šiame tyrime įtariamųjų, neatskleidžiama.

Gruodį surengtoje spaudos konferencijoje policijos generalinis komisaras Linas Pernavas patvirtino, kad A.Paleckis nelaisvėje laikomas jau nuo spalio.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis tąkart teigė, kad įtariamas šnipinėjimas vyko seniau nei prieš metus, o tai rodo, kad „veikla tęsėsi ilgą laiką, buvo kryptinga, sąmoninga“.

Pasak E.Pašilio, Rusijos žvalgybos organizacijai įtariami šnipinėję asmenys yra „vienaip ar kitaip susiję su politinėmis (neparlamentinėmis – BNS) partijomis“, jie buvo nusitaikę į „visuomenei pačias jautriausias vietas, tarp kurių yra ir 1991 metų sausio 13-osios byla“.

Pirmadienį teismo prašoma darkart pratęsti suėmimo terminą.

Bandant paklausti, ar kaltinamasis norėtų išsakyti savo poziciją dėl užsitęsusio tyrimo, klausimą nutraukė konvojaus pareigūnas. Uždraudęs bendrauti su kaltinamuoju, jis žurnalistą išlydėjo iš salės ir nebeleido į ją grįžti, nors posėdis dar ir nebuvo prasidėjęs.

„Absurdas visiškas“, – spėjo pasakyti kaltinamasis bei pridūrė „viskas bus gerai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44
Parašykite atsiliepimą apie 15min