Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 16d. 19:00

Šnipinėjimu kaltinamas buvęs kariuomenės paramedikas Andrejus Ošurkovas apklaustas teisme

Antrankiai
Photos.com nuotr. / Antrankiai

Vilniaus apygardos teismui ketvirtadienį parodymus davė šnipinėjimu Baltarusijai kaltinamas buvęs kariuomenės paramedikas Andrejus Ošurkovas. 29 metų vyras pripažino savo kaltę, davė parodymus, patvirtino anksčiau per tyrimą duotus paaiškinimus.

Valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Redas Savickas teismo paprašė pratęsti A.Ošurkovo suėmimą trims mėnesiams. Ar bus patenkintas prokuroro prašymas, paaiškės kitą savaitę.

Toliau bylos nagrinėjimas bus tęsiamas gegužės 29 dieną. Teismas yra nusprendęs nagrinėti bylą uždaruose posėdžiuose, siekiant nepaviešinti slaptų dokumentų.

Kaltinamasis A.Ošurkovas, kuris tarnavo Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione, buvo sulaikytas pernai sausį.

Valstybės saugumo departamentas pernai gruodį pranešė nustatęs, kad A.Ošurkovą Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausios žvalgybos valdyba (GRU) užverbavo Baltarusijoje ir tikslingai infiltravo į Lietuvos kariuomenę atlikti specialioms užduotims.

Įtariama, kad duomenys Baltarusijai buvo perduodami penkerius metus, už perduotą informaciją kaltinamasis gaudavo pinigų.

Kaip skelbė Valstybės saugumo departamentas (VSD), Baltarusijos gynybos ministerijos Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) karininkas Sergejus Kurulenko Lietuvoje buvo užverbavęs du agentus. VSD praėjusių metų saugumo grėsmių ataskaitoje teigiama, kad informaciją jam teikė buvęs valstybinės įmonės „Oro navigacija“ darbuotojas Romualdas Lipskis ir Lietuvos kariuomenės paramedikas A.Ošurkovas.

R.Lipskis taip pat yra suimtas, jo bylą taip pat nagrinėja Vilniaus apygardos teismas.

GRU domėjosi Lietuvos kariuomenės padalinių turima karine technika, ginkluote, pastatų paskirtimi, dalyvavimu tarptautinėse NATO operacijose (misijose), standartinių operacijų planais, įvairiais kariniais mokymais, informacija apie konkrečiuose padaliniuose ar tarnybose tarnaujančių asmenų skaičių, norėjo sužinoti jų vardus, asmenines charakteristikas bei moralines psichologines nuostatas, dienotvarkę, t. y. apie viską, kas susiję su Lietuvos kariuomene, turima karine technika, karių ruošimo programomis, pratybomis, Lietuvos kariuomenės objektais ir jų paskirtimi.

Anot prokurorų, A.Ošurkovas informaciją rinko betarpiškai bendraudamas su tarnybą atliekančiais kariais, stebėdamas, įsimindamas bei pagal galimybes fotografuodamas ar kitaip fiksuodamas, pavyzdžiui, perbraižydamas objektų schemas bei planus, persirašydamas tarnybą atliekančių karių duomenis iš tarnybinių dokumentų (registracijos knygų ar žurnalų).

VSD teigimu, Baltarusijos GRU taip pat buvo pateikusi užduotį A.Ošurkovui ieškoti Lietuvos kariuomenėje nepatriotiškai nusiteikusių asmenų bei rinkti apie juos informaciją, ieškoti kitų verbuoti tinkamų kandidatų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min