Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 5d. 13:03

Socialinis eksperimentas Panevėžyje: matydami mokykloje padėtą bombą mokiniai išliko atsipūtę

Apsauginį kostiumą apsivilkęs išminuotojas ir jo pagalbininkas robotas „Teodoras“
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: apsauginį kostiumą apsivilkęs išminuotojas ir jo pagalbininkas robotas Teodoras.

„Nevėžio“ pagrindinėje mokykloje buvo paliktas paketas ir stebėta, kaip reaguos jį pamatę vaikai. Vieni dėžę stebėjo įtariai ir tiesiog ją aplenkdavo, kiti ketino paimti, tačiau suabejojo. Daugelis klausinėjo vieni kitų, šnabždėjosi, kas tai galėtų būti, svarstė įvairias hipotezes, tačiau nė vienas nesuskubo apie įtartiną dėžę pranešti policijai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Renata Gustaitienė kartu su Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos skyriaus specialistu Justu ir Lietuvos šaulių sąjungos Alfonso Smetonos šaulių rinktinės šauliais dalyvavo saugumo pratybose mokiniams. 

Pratybos vyko Panevėžio „Nevėžio“ pagrindinėje mokykloje. Iniciatyvą palaikė mokyklos direktorė Kristina Vorienė, organizavo žmogaus saugos mokytojas Vytautas Švelna ir socialinė pedagogė Gintarė Dragūnienė.

Mokiniai nebuvo įspėti – siekta išsiaiškinti, kaip jie elgtųsi netikėtoje situacijoje. 

Mokiniai apie akciją nebuvo įspėti, nes tokiu būdu siekta išsiaiškinti, kaip jie elgtųsi netikėtoje situacijoje. 

Paaiškėjus, kad mokiniai rastai „bombai“ abejingi, suskambo pavojaus signalas, ir pranešta apie mokykloje rastą sprogmenį. Visi per 2,5-3 minutes pasitraukė iš patalpų. Pratybų organizatoriai pasidalijo naudinga informacija, padedančia tinkamai įvertinti aplinkybes ir garantuoti saugumo užtikrinimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min