Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sodybos šeimininkės pulso neužčiuopę girti svečiai išmetė ją į upę: moteris nuskendo

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
1
A A

Panevėžio miesto apylinkės teisme laisvės atėmimo bausme už makabrišką gyvybės atėmimą nubausti sutuoktiniai Laura ir Valerijus Raskazovai.

Bylos duomenimis, 2016 metų pavasarį Panevėžio rajono Butėnų kaime, sodyboje, kaltinamieji kartu su sodybos gyventojais G. ir A.M. vartojo svaigiuosius gėrimus.

Vėliau nutarę važiuoti, jie po mašinos ratais pamatė gulinčią sodybos šeimininkę G.M.

VIDEO: Lėvens upėje žvejys aptiko moters kūną

Neužčiuopę pulso pamanė, kad ji mirusi, išsigandę nuvežė ir įmetė į upę.

Iki tol, kol jos nepamatė Lėvens upėje žvejojęs vyras, nuskandintos moters policija ir artimieji porą savaičių ieškojo kaip dingusios be žinios.

Byloje surinkti įrodymai neginčijamai patvirtina, jog kaltinamieji Valerijus Raskazovas ir Laura Raskazovienė dėl neatsargumo atėmė gyvybę kitam žmogui. Skiriant bausmes, teismas atsižvelgė į lengvinančią aplinkybę – kaltinamieji visiškai prisipažino dėl savo veiksmų ir gailėjosi. Nustatytos ir bylai reikšmingos sunkinančios aplinkybės – nusikaltimas įvykdytas veikiant bendrai, apsvaigus nuo alkoholio.

Teismas, įvertinęs visas šias aplinkybes, V. ir L.Raskazovus pripažino kaltais ir vyrui skyrė laisvės atėmimą 3 metams, žmonai – 2 metams.

„Kaltinamasis tokio pobūdžio nusikaltimą padarė pirmą kartą, ankstesni teistumai išnykę, abu kaltinamieji yra nedirbantys, teisiami už apysunkio nusikaltimo padarymą, be to, nukentėjusiesiems neatlyginta turtinė žala, tad teismas nutarė, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti be realaus laisvės atėmimo, o skiriant įpareigojimus“, – sakė teisėja Gražina Kazilionienė.

Žmonos netekęs našlys nesėkmingai mėgino prisiteisti net 50 tūkst. eurų moralinę kompensaciją, tačiau teismas priteisė tik po 4 000 eurų jam ir dukrai.

V.Raskazovui ir L.Raskazovienei paskirtų terminuotų laisvės atėmimo bausmių vykdymas, teismo sprendimu, atidėtas 2 metams, skiriant pareigas: pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje, taip pat nevartoti alkoholio ir psichiką veikiančių medžiagų.

Iš kaltinamųjų solidariai priteista sumokėti nukentėjusiosios vyrui A.M. 5 251,60 Eur turtinei ir 4 000 Eur neturtinei žalai atlyginti, o dukrai – 4 000 Eur, taip pat padengti teismo išlaidas.

Už tai, kad neteko žmonos, teisme našlys nesėkmingai mėgino prisiteisti net 50 tūkst. eurų moralinę kompensaciją.

Nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo galima skųsti Panevėžio apygardos teismui, pažymima Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min