15min be reklamos
05 26 /12:05

Užsienietė bandė realizuoti auksinės Lietuvos banko monetos klastotę: tikros vertė – nuo 6 tūkst.

Vilniuje moteris bandė realizuoti suklastotą auksinę 500 litų nominalo vertės Lietuvos banko monetą, pranešė Policijos departamentas.
Asociatyvi nuotr.
Temos iliustracija: moneta, skirta LDK Valdovų rūmams / Florinus.lt, BNS ir 123RF nuotr.

Anot pareigūnų, moteris, gimusi 1966 metais, suklastotą monetą, kurios rinkos vidutinė vertė svyruoja apie 6 tūkst. eurų, bandė realizuoti ketvirtadienį, apie 12.05 val., Šeimyniškių gatvėje, parduotuvėje.

Dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimo, laikymo arba realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

15min šaltinių duomenimis, sulaikyta įtariamoji nėra Lietuvos Respublikos pilietė.

Pranešimą žiniasklaidai penktadienį priešpiet paviešino ir kompanija „Florinus“ – šio holdingo įmonės prekiauja investicinių metalų produktais (aukso, sidabro, platinos, paladžio ir rodžio luitais, monetomis bei granulėmis), taip pat tauriuosius metalus superka ir tiekia fiziniams ir juridiniams klientams.

Gegužės 25 dieną, „Florinus“ salone, įsikūrusiame Vilniaus centre – Šeimyniškių g., moteris bandė realizuoti suklastotą Lietuvos banko auksinę monetą, kurios vertė siekia daugiau kaip 6400 eurų.

Tai viena iškiliausių Lietuvos banko auksinių monetų, 2005 metais išleista moneta, skirta Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmams esantiems Vilniuje, pažymima pranešime. Antrinėje rinkoje šios monetos kainos siekia net apie 10 tūkstančių eurų.

„Norime pabrėžti, kad nors tai ir viena iškiliausių ir brangiausių Lietuvos banko monetų, tačiau tuo pačiu ir viena dažniausiai klastojamų. Nors iš pirmo žvilgsnio šią suklastotą monetą atpažinti yra sunku, profesionalaus eksperto akis skirtumus gali pastebėti iš karto. Moneta turi itin daug smulkių iškaldintų detalių, tam tikrus bruožus, kuriuos tiksliai suklastoti yra neįmanoma“, – pasakojama pranešime.

Salone dirbantis profesionalus ekspertas iš karto atpažino, kad moneta suklastota. Nedelsiant iškviesta apsauga ir policija.

Kaip teigiama, šiuo atveju salone dirbantis profesionalus ekspertas iš karto atpažino, kad moneta suklastota. Į saloną nedelsiant buvo iškviesta apsauga ir policijos pareigūnai.

Atvejų dėl suklastotų monetų būta ir daugiau. Tad specialistai įspėja ir klientus, kurie dairosi monetų pirkimo antrinėse rinkose: rekomenduojama nesusivilioti mažesnės kainos pasiūlymais, nes rizikuojama pakliūti į sukčių pinkles.

„Atvejai dėl šių suklastotų monetų vis dažnėja“, – pažymi „Florinus“ atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min