Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 28d. 13:42

Sostinėje vėl skelbiamos pėsčiųjų medžioklės dienos

Pėstijei gatvėje
Kadras iš Vilniaus policijos filmuotos medžiagos / Pėstieji gatvėje

Vilniaus apskrities pareigūnai žada patruliuoti atokesnėse, neapšviestose miesto gatvėse, sodininkų bendrijų teritorijose, kitose gausiau apgyvendintose, bet nuo miesto centro nutolusiose vietose.

Siekdami atkreipti pėsčiųjų dėmesį į žiemos laikotarpiu padidėjusius pavojus, skatindami pėsčiuosius ir kitus eismo dalyvius ne ignoruoti, bet griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių nuostatų sumažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, skaičių, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos (Vilniaus apskrities VPK KPV) pareigūnai šių metų gruodžio 28–31 dienomis kontroliuos, kaip pėstieji vykdo Kelių eismo taisyklėse nustatytus reikalavimus („Pėsčiųjų pareigos“). Pažeidėjams bus taikomos administracinio poveikio priemonės.

Tamsiuoju paros metu pareigūnai patruliuos atokesnėse, neapšviestose miesto gatvėse, sodininkų bendrijų teritorijose, kitose gausiau apgyvendintose, bet nuo miesto centro nutolusiose vietose. Pėstieji turėtų suvokti, kad tamsus paros metas ir krituliai apsunkina vairuotojo galimybę pastebėti neleistinoje vietoje einantį pėsčiąjį ir spėti sustabdyti automobilį.

Dar kartą primename, kad KET ne rekomenduoja, bet reikalauja laikytis nustatytų normų, todėl įspėjame pėsčiuosius segėti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tėvus ar juos atstojančius asmenis prašome pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, privalančiais turėti ir segėti atšvaitus ar dėvėti drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Rūpinkimės vyresnio amžiaus artimaisiais, kad jie segėtų atšvaitus. Dažni atvejai kai pėstieji, įžengdami į važiuojamąją kelio dalį (eidami pėsčiųjų perėja), neįvertina atvažiuojančios transporto priemonės greičio ir atstumo iki jos, neatsižvelgia į oro sąlygas, ypatingai šiuo metų laiku slidžią kelio dangą, staiga įžengia į važiuojamąją kelio dalį net nežvilgtelėję į kairę ir dešinę puses ar šonines gatves, neįsitikina, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės, kad tai saugu.

Pėstieji ignoruoja draudžiamuosius šviesoforo signalus, dažni atvejai kai į kitą važiuojamosios dalies pusę eina ne gatvės perėjimui nustatytose vietose. Pėstieji turėtų būti atsargesni ir maršrutinio transporto sustojimo vietose. Nestovėti prie važiuojamosios kelio dalies krašto, ypatingai būti atsargiais žiemos laikotarpiu esant slidžiai tiek važiuojamosios kelio dalies, tiek šaligatvių, dangai.

Primename, kad visų eismo dalyvių elgesys turi būti grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu. Visi eismo dalyviai – tiek vairuotojai, tiek pėstieji, privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių saugumui.

Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos pareigūnai įspėja sostinės gyventojus ir prieššventiniu laikotarpiu į Vilnių atvykusius svečius būti atsargesniais, deramai įvertinti sunkesnes eismo sąlygas, laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, saugoti save ir kitus eismo dalyvius kelyje, primenama Vilniaus apskrities VPK Viešųjų ryšių poskyrio atstovų antradienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min