Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 25d. 10:35

Sostinės centre veikiančioje kavinėje – 7 nelegalūs darbuotojai

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad sostinės centre, Vilniaus gatvėje, veikiančioje kavinėje iš 9 darbuotojų tik 2 dirbo legaliai.

Per operatyvų patikrinimą AVMI specialistai nustatė, kad 7 darbuotojai neturėjo darbo sutarčių, maitinimo įstaigoje užfiksuota daugiau pažeidimų, teigiama išplatintame pranešime.

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį įmonės direktorius jau buvo baustas už nelegalius darbuotojus, bet tą kartą jis atsipirko 500 litų bauda. Šį kartą už nelegalius darbuotojus gresia bauda iki 140 tūkst. litų.

Vilniaus AVMI specialistai tikrindami kavinę nustatė ir kasos operacijų pildymo žurnalų pažeidimų. Be to, įmonės direktorius nepateikė „Sodrai“ pranešimo apie savo priėmimą į darbą, o pranešimas apie kito darbuotojo priėmimą į darbą pateiktas pavėluotai.

Maža to, sausį ir vasarį nebuvo deklaruotos išmokėtos išmokos darbuotojams ir išskaičiuotas gyventojų pajamų mokestis.

„Mokesčių inspekcija sunkmečiu tiesia pagalbos ranką sunkiai besiverčiančiam verslui, siūlomos nemokamos konsultacijos, mokesčių atidėjimo sutartys, tačiau niekada netoleravo ir netoleruos piktybiško mokesčių nemokėjimo ir kitų piktybiškų nusižengimų“, – akcentuoja Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas ir primena, kad instituciją pasitikėjimo telefonu 1882 pasiekia informacija ne tik apie atlyginimus, mokamus vokeliuose, bet ir kitus su mokesčiais bei darbo santykiais susijusius pažeidimus, kurie tiriami bendradarbiaujant su Valstybine darbo inspekcija, FNTT, Policija bei kitomis įstaigomis.

Patikrintos įmonės direktoriui pradėta administracinė teisena pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą dėl 7 nelegaliai dirbusių darbuotojų, kasos operacijų tvarkos, taip pat ataskaitų apie įmonės pajamas, turtą, pelną ir mokesčius pateikimo tvarkos ir valstybinio socialinio draudimo įmokų, išmokų apskaičiavimo ir jų mokėjimo tvarkos pažeidimų.

Temos: 1 Nelegalus darbas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min