Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 15d. 09:09

Sostinės kriminalistai po slapto ir kruopštaus tyrimo sučiupo 18-metį grafičių paišytoją

Rasti įkalčiai
Vilniaus aps. VPK nuotr. / Rasti įkalčiai

Vilniaus miesto savivaldybės administracija kartu su Vilniaus apskrities policijos komisariatu ne pirmus metai kovoja su grafičių tepliotojais. Grafičiai ant pastatų ir statinių, daugiausiai Užupyje, Senamiestyje, Antakalnyje, daro didelę žalą jų savininkams bei savivaldybės administracijai, kadangi kaskart juos tenka uždažyti ar nuvalyti. Per pastaruosius kelerius metus Vilniaus miesto savivaldybės administracija patyrė apie 300 tūkst. eurų žalą.

Iš Vilniaus savivaldybės administracijos gavus pareiškimą dėl turto sugadinimo, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.

Pareiškime buvo nurodytos apie 150 vietų su užfiksuotais įvairiais grafičiais. Atlikus piešinių nuotraukų analizę, buvo išskirti dažniausiai pasikartojantys piešiniai ‒ piešėjų parašai, taip vadinami „tagai“.

Vilniaus Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai nustatė įtariamuosius. Rugsėjo 10 d. sulaikytas ir į areštinę uždarytas vienas jų ‒ aštuoniolikmetis (gimęs 2002 m.).

Vilniaus aps. VPK nuotr./Rasti įkalčiai
Vilniaus aps. VPK nuotr./Rasti įkalčiai

Kratos metu įtariamojo namuose buvo rasta ir paimta ikiteisminiam tyrimui reikšmingi daiktiniai įrodymai ‒ aerozoliniai dažai, markeriai, rūbai, piešinių eskizai, įvairi vaizdo medžiaga, o taip pat ‒ galimai narkotinė medžiaga „žolė“.

Jaunuoliui pareikšti įtarimai dėl padarytos nusikalstamos veikos ir skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, praneša Vilniaus apskrities policija.

Vilniaus aps. VPK nuotr./Rasti įkalčiai
Vilniaus aps. VPK nuotr./Rasti įkalčiai

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. numatyta, kad tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Komentarai: 3
Temos: 1 Grafičiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min