Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinės parduotuves siaubia vagys

Teismo salė
Dainiaus Labučio/L.T. nuotr. / Teismo salė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per dvi dienas Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas išnagrinėjo keturias baudžiamąsias bylas, kuriose ne sykį teisti asmenys kaltinami iš sostinės parduotuvių vogę drabužius.

Kaip informuoja teismo atstovas spaudai, aštuonis kartus teistas A.S. (g.im 1980 m.) pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo pagrobti svetimą turtą ir nuteistas 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme. Kadangi A.S. buvo lygtinai paleistas iš Marijampolės pataisos namų neatlikęs 4 mėnesių ir 23 dienų bausmės, jam teismas skyrė galutinę 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

A.S. nuteistas už tai, kad 2010 metų sausio 9 dieną Vilniuje, prekybos centre „Ozas“ esančioje parduotuvėje „Peek&Cloppenburg“, prekybos salėje paėmė 629 Lt vertės vyrišką striukę, nusinešė ją į matavimosi kabiną, apsirengė po savo drabužiais ir praėjo pro kasas nesumokėjęs, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, kadangi už apsauginių vartelių buvo sulaikytas apsaugos darbuotojo ir perduotas policijai. A.S. savo kaltę pripažino.

Tą pačią dieną, tik keliomis valandomis anksčiau toje pačioje parduotuvėje įkliuvo ir anksčiau neteistas S.S. (gim. 1986 m.). Jis irgi bandė pavogti tą pačią striukę, kurią buvo įsidėjęs į rankinę, išklota folija. Tačiau, einant pro parduotuvės vartelius, suveikė signalizacija ir vagis buvo sulaikytas. Jam teismas skyrė 520 litų baudą, į bausmę įskaitė dvi paras trukusį laikiną sulaikymą ir pripažino, jog nuteistasis atliko bausmę.

Keturis kartus teistas D.S. (gim. 1985 m.) pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo pagrobti nedidelės vertės svetimą turtą toje pačioje parduotuvėje, jam teismas skyrė 30 parų areštą. Nuteistasis praėjusių metų vasarą jau buvo nuteistas dėl pasikėsinimo pavogti svetimą turtą, jam buvo skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant pusantrų metų ir 3510 litų piniginė bauda, todėl teismas subendrino šias bausmes ir paskyrė galutinę bausmę – 6 mėnesių ir 20 dienų laisvės atėmimo ir 3510 litų piniginė bauda.

Apklaustas teisme kaltinamasis D.S. prisipažino padaręs jam inkriminuotą veiką ir paaiškino, kad sausio 9 dieną prekybos centre „Ozas“ užėjo į parduotuvę „Peek&Cloppenburg“ ir, apžiūrinėdamas megztinius, pamatė, kad ant vieno iš jų nėra apsaugos magneto ir kainos. Jis nusprendė jį pavogti, nes pinigai jam reikalingi narkotinėms medžiagoms. Jis paėmė megztinį ir dar 4 šalia buvusius megztinius nuo lentynos, su megztiniais užėjo į matavimosi kabiną. Po to tą megztinį, kuris buvo be magneto ir kainos, apsivilko, ant viršaus apsivilko savo megztinį, tada – striukę. Praėjus pro vartelius, jį sulaikė apsaugos darbuotojas, kuris surado vogtą megztinį.

15 kartų teistas R.A. (gim. 1975 m.) pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo pagrobti nedidelės vertės svetimą turtą, jam skirta 30 parų arešto bausmė.

R.A. nuteistas už tai, kad 2010 metų sausio 9 dieną Vilniuje, „Ozo“ prekybos centre esančioje parduotuvėje „New Yorker“ paėmė du megztinius, kurio vieneto kaina 89 Lt, replėmis nuėmė apsauginius magnetus, megztinius paslėpė po savo drabužiais ir, nesumokėjęs už prekes, išėjo iš parduotuvės, tačiau buvo sulaikytas pardavėjos.

Apklaustas teisme R.A. savo kaltę pripažino, paaiškino, kad megztinius bandė pavogti, nes juos būtų pardavęs, o pinigus išleidęs narkotikams.

Pastaruoju metu atvejų, kai iš parduotuvių bandoma pavogti prekes, padaugėjo. Teisiami asmenys tvirtina, kad pavogtus daiktus jie parduoda, o pinigus išleidžia kvaišalams.

Praėjusiais metais Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas išnagrinėjo 170 baudžiamųjų bylų dėl nedidelės vertės (nuo 1 iki 3 MGL – t.y. nuo 130 iki 390 litų) svetimo turto pagrobimo bylų. Taip pat išnagrinėta 115 bylų dėl svetimo turto (nuo 3 iki 250 MGL – t.y. nuo 130 iki 32 500 litų) pagrobimo.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už svetimo turto pagrobimą (vagystę) baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

Už nedidelės vertės (nuo 1 iki 3 MGL dydžio) svetimo turto pagrobimą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą iki 45 parų.

Komentarai
Temos Nuosprendis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min