Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugsėjo 29d. 18:04

Sostinės pareigūnai seniai to neregėjo – gatvėse daugybė girtų vairuotojų

Prevencinis policijos reidas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Policijos reidas

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai nuo šeštadienio 6 val. iki sekmadienio 18 val. Vilniaus apskrityje vykdė pusantros paros trukusias policines priemones. Buvo sumanymas tikrinti vairuotojų blaivumą ir daugybę kitų dalykų – atšvaitus, vairavimo kultūrą. Tačiau jau pirmą valandą tapo aišku, kad reikia ypatingo dėmesio girtiems vairuotojams.

Buvo žadama ypatingą dėmesį skirti šiurkščių KET pažeidimų kontrolei, pėsčiųjų bei dviratininkų daromų pažeidimų, atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimui.

Taip pat planuota fiksuoti transporto priemonių lenkimo, išvažiuojant į priešpriešinę eismo juostą atvejus, užtikrinti viešąją tvarką, užkardyti nusikalstamas veikas bei kitus teisės pažeidimus.

Žadėta, kad bus matuojamas transporto priemonių važiavimo greitis miesto centre, tikrinamas vairuotojų blaivumas, naudojama spec. policijos technika ir prietaisai. Reidas vyko šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu ir truko 36 valandas.

Kaip pasakojo reide dalyvavęs pareigūnas Jonas Davidonis, darbas prasidėjo pasiskirsčius į kelias vietas. Iš pradžių iš tiesų buvo planuojama laikytis plano, tačiau per pirmą valandą buvo sulaikyti keturi neblaivūs vairuotojai, kurių girtumas viršijo dvi promiles.

„Dirbti pradėjome nuo aštuntos valandos vakaro. Per porą valandų jau turėjome septynis neblaivius vairuotojus. Per visą naktį – 16. Taip pat – ir 11 vairavo neturėdami tam teisės. Iškart supratome, į ką turime sutelkti visą dėmesį“, – pasakojo pareigūnas.

Per porą valandų jau turėjome septynis neblaivius vairuotojus. Per naktį – 16.

Nemažai pasitaikė tokių, kurių girtumas neviršijo leistinos normos – beveik dvidešimt. Vienas įpūtė 0,41 prom. Sankcijų išvengė vien dėl galimos paklaidos, kurios viršutinė riba yra 0,42 prom.

Reide dalyvavo aštuoni pareigūnų ekipažai ir nuolat keitė buvimo vietą. Gal tokia taktika buvo netikėta išgerti mėgstantiems vairuotojams?

Pareigūnas Benas Maželis, kuris darbavosi dienos metu vykstančiame reide, informavo, kad sekmadienį nuo ryto sustabdyti keturi vairuotojai, kuriems nustatytas lengvas girtumo laipsnis. Aštuoni buvo išgėrę, tačiau alkoholio matuokliai parodė leidžiamą promilių kiekį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Reidas Promilės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min