Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Specialaus tarptautinio reido metu Didžiojoje Britanijoje įkliuvo dvejus metus policijos ieškotas šiaulietis Nerijus Dervinis

Įtariamieji (iš kairės): Karolis Žitkevičius, Nerijus Dervinis, Nerijus Kazdailevičius
Šiaulių policijos nuotr. / Įtariamieji (iš kairės): Karolis Žitkevičius, Nerijus Dervinis, Nerijus Kazdailevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2014 m. kovo 23–30 d. Didžiosios Britanijos Vakarų Midlandso apskrities policijos kvietimu Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Lenkijos ir Rumunijos dalyvavo tarptautinėje specialiojoje policijos operacijoje „Trivium II“. Tarptautinė akcija Birmingame davė ir „lietuviškų“ vaisių – įkliuvo nuo 2012 m. žiemos Šiaulių policijos ieškotas keturis kartus teistas Nerijus Dervinis.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič ir Patrulių kuopos antrojo būrio vadas Jonas Bridikis neseniai dalyvavo Europos kelių policijos tinklo TISPOL ir Didžiosios Britanijos Centrinės greitkelių policijos grupės organizuotoje specialioje policinėje priemonėje „Trivium II“. Dalyvauti operacijoje buvo pakviesti Lenkijos kelių policijos atstovai ir Rumunijos kelių policijos atstovai, EUROPOL (Europos policijos biuro) atstovai.

Reido metu pareigūnams įkliuvo Šiaulių policijos seniai ieškotas Nerijus Dervinis.

Šiaulių policija į visuomenę kreipėsi ir pagalbos paprašė ieškant trijų pasislėpusių įtariamųjų dar 2012 vasario 23 d.

Kaip rašyta Šiaulių policijos pranešime, nuo pareigūnų pasislėpė ne tik keturis kartus teistas tuomet 19-metis N.Dervinis, bet ir anksčiau jau teistas 33 metų Nerijus Kazdailevičius ir policijai jau žinomas 21 metų Karolis Žitkevičius.

LKPT nuotr./Policija
LKPT nuotr./ Specialioje tarptautinėje policijos operacijoje „Trivium II“ dalyvavo ir Lietuvos pareigūnai.

Specialioji policinė operacija „Trivium II“ vyko visoje Didžiosios Britanijos teritorijoje. Motyvuotai pasirinktose vietose buvo stabdomos transporto priemonės, tikrinami vairuotojai, keleiviai, šių asmenų dokumentai, vežami daiktai ir kroviniai, transporto priemonių dokumentai, techninė būklė.

Visą savaitę pareigūnų dėmesys buvo nukreiptas į Didžiosios Britanijos keliais riedančias transporto priemones su Lietuvos registracijos numeriais.

Šią priemonę organizuoja Europos kelių policijos tinklas TISPOL. Joje dalyvauja ir EUROPOL (Europos policijos biuro) atstovai. 

Visą savaitę Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnų dėmesys buvo nukreiptas į Didžiosios Britanijos keliais riedančias transporto priemones su Lietuvos registracijos numeriais, į jų vairuotojus ir keleivius. Buvo siekiama nustatyti ieškomus, besislapstančius asmenis, tikrinama, ar vairuotojai turi teisę vairuoti, ar jų dokumentai yra galiojantys, ar transporto priemonės yra apdraustos, techniškai tvarkingos. Taip pat didelis dėmesys sutelktas į pavojingai ir chuliganiškai vairuojančius, įstatymų reikalavimus linkusius pažeisti asmenis. Vykdomas ir prevencinis darbas, aplankytos lietuvių bendruomenės.

Analogiška policinė priemonė „Trivium I" buvo organizuota ir 2013 m. liepos 15–19 d., joje sėkmingai dalyvavo Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai. Ši priemonė sulaukė didelio atgarsio Didžiojoje Britanijoje.

Lietuvos kelių policijos pareigūnai Europos kelių policijos tinklo TISPOL veikloje, t. y. atskirų darbo grupių darbe pradėjo dalyvauti 2004 metais. Šio tinklo rengiamose saugaus eismo akcijose dalyvaujama nuo 2006-ųjų gruodžio mėnesio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min