Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialistas apie D.Kedžio dukterį: ji yra traumuojama

Protestuotojai prie Kedžių namo
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Protestuotojai prie Kedžių namo
Šaltinis: 15min
0
A A

Dienraštis „Lietuvos rytas“ kalbino Joną Grudzinską, socialinių mokslų daktarą, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto teisminės psichologijos dėstytoją, klausdamas, kokią įtaką Laimutės Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio dukters psichikai daro pastarųjų mėnesių įvykiai.

Panašu, kad kovai, kas augins mergaitę, pabaigos dar nematyti. O kokią įtaką ši kova daro mažametės psichikai? – klausė dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė Laima Lavastė J.Grudzinsko.

Visų pirma J.Grudzinkas teigė, kad didžiausią nerimą yra tai, jog šioje byloje kaltinimai dėl vaiko lytinio išnaudojimo yra pagrįsti tik vieninteliu šaltiniu – mergaitės parodymais. Tačiau, anot specialisto, kiek tuo pasakojimu galima tikėti, turi atsakyti kvalifikuoti specialistai. Anot jo, psichologų išvados, kurios yra turimos dabar, nėra įtikinamos. „Šios bylos tyrimas turėjo prasidėti atrenkant tikrus faktus nuo tendencingų išvadų. Tačiau tiriant bylą atsitiko priešingai – prieštaravimų, naujų versijų tik daugėjo. Manau, kad tai lėmė netinkamai atliktos vaiko psichologinės ekspertizės. Susidarė įspūdis, kad psichologai, kurie net neturi ekspertų statuso, tik pateikė savo svarstymus“, – sakė J.Grudzinskas.

Jis atmetė ir teiginius, kad „vaikas negali meluoti.“ „Vaikai gali meluoti net nesusimąstydami, kad jie meluoja. Vaikai yra labai įtaigūs. Ribą tarp tiesos ir melo vaikai susiformuoja auklėjimo procese ir kaupdami asmeninę patirtį. O baimė neįtikti kam nors stiprina ir taip jau nemažą nesaugumo jausmą, didina priklausomybę nuo žmonių, pas kuriuos auga vaikas. Prisiminkime, jog mergaitė jau pusmetį gyveno pas Kedžius ir Venckus, kai ėmė atsiminti vis daugiau esą jos tvirkinimo faktų, – savo įžvalgomis dalinosi specialistas. Jis teigė, kad vaikas, kuriam įtaką daro kiti asmenys, gali nesuvokti jam primetamo elgesio tikrųjų motyvų, vaikų fantazija labai laki. – Sakyti, kad „vaikas nelinkęs fantazuoti“, vadinasi, pripažinti, jog vaikas nenormalus.“

Jo teigimu, kai turime tokį sudėtingą atvejį kaip šis, tikslingiausia sudaryti mišrią specialistų grupę ir gal net pasitelkti užsienio specialistų. Specialistas mano, kad bent kiek patikimesnę bylos baigtį, kurią visuomenė priimtų kaip keliančią didesnį pasitikėjimą, galėtų garantuoti tik autoritetingų ekspertų konsiliumai, sudaryti iš Lietuvos ir ES šalių ekspertų.

„Akivaizdu, kad trapi mažametės psichika traumuojama“, – apie tai, kas vyksta Garliavoje kalbėjo vyras. Tačiau jis sakė, kad tie išgyvenimai gali neturėti didelės reikšmės, jei vaikui kasdien nebus to primenama.

Specialistas sakė, kad kol nėra tvirtų argumentų dėl motinos kaltės, jis nemato pagrindo, kodėl vaikas buvo atskirtas nuo motinos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min