Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sporto klubo nuostoliai juodojoje buhalterijoje pavirsdavo pelnu

Atlyginimas vokeliuose
Šiaulių AVMI nuotr. / Atlyginimas vokeliuose (archyvo nuotrauka)
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad, tikrindama VMI pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją, vieno Vilniaus sporto klubo patalpose aptiko ne tik kelis nelegaliai įdarbintus asmenis, bet ir juodosios buhalterijos dokumentų.

Kaip rašoma Mokesčių inspekcijos pranešime, operatyvaus patikrinimo metu Vilniaus AVMI inspektoriai sporto klube rado nelegaliai įdarbintą valytoją ir du trenerius. Kiti penki darbuotojai pateikė paaiškinimus raštu, kuriuose prisipažino dalį atlyginimo gaudavę vokeliuose.

Vilniaus AVMI darbuotojai išsiaiškino, kad šiems darbuotojams išmokėta per 55 tūkst. litų darbo užmokesčio, kuris nebuvo įtrauktas į buhalterinės apskaitos dokumentus. Be to, kasoje rasta daugiau kaip 500 litų neapskaitytų grynųjų pinigų ir juodosios buhalterijos dokumentų, liudijančių, kad slepiamos pajamos – nuo 2010 iki 2012 metų nuslėpta daugiau kaip 408 tūkst. litų.

Atkreiptinas dėmesys, kad sporto klubas 2010 ir 2011 metais oficialiai deklaruodavo nuostolingą veiklą ir taip nuslėpė daugiau kaip 23 tūkst. litų pelno mokesčio.

Vilniaus AVMI operatyvaus patikrinimo metu nustatė, kad bendrovė, slėpdama pajamas ir mokėdama darbo užmokestį vokeliuose, į biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 102 tūkst. litų mokesčių. Patikrinimo metu bendrovė patikslino apskaitos dokumentuose nurodytas deklaruojamas pajamas.

Bendrovei teks sumokėti mokesčius. O už tris nelegalius darbuotojus, apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą siekiant nuslėpti mokesčius ir už bendrovės pajamų, turto, pelno ir mokesčių ataskaitų pateikimo tvarkos pažeidimus sporto klubo vadovui Vilniaus AVMI inspektoriai surašė administracinių teisės pažeidimų protokolus. Vadovui už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį gresia bauda iki 10 tūkst. litų, už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimą – iki 20 tūkst. litų, už kitus pažeidimus taip pat iki 20 tūkst. litų.

Beje, šis sporto klubas Vilniaus AVMI akiratyje atsiduria nebe pirmą kartą: 2009 metais operatyvaus patikrinimo metu Vilniaus AVMI rado nelegalų darbuotoją, o klubo kasoje apie 900 litų perteklių.

Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis sako, kad įmonė nepasimokė iš savo klaidų, o tokio elgesio netoleruoja ne tik institucijos, bet ir visuomenė.

„Šis atvejis, kai apie pažeidimus drąsiai prabyla piliečiai arba darbuotojai, nėra vienintelis. Nebe pirmą kartą mokesčių vengiančius pažeidėjus aptikti padeda sąmoningi piliečiai“, - sako Vilniaus AVMI viršininkas.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalaus darbo atvejus, atlyginimus vokeliuose ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min