Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 05, 18:14

Sporto žvaigždes aplink pirštą apsukęs J.Tumėnas nuteistas kalėti ir turės atlyginti žalą

Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje prieštaringos reputacijos sporto ir verslo veikėjas Juozas Tumėnas buvo kaltinamas sukčiavimu stambiu mastu. Teismas J.Tumėnui skyrė 3 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę bei priteisė atlyginti daugiau nei 2,5 mln. eurų žalą, padarytą nukentėjusiesiems, tarp kurių yra daug garsių sportininkų.
Juozas Tumėnas
Juozas Tumėnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Delfi.lt pranešė, kad 41 metų Seimo nario „valstiečio“ Stasio Tumėno sūnus Juozas Tumėnas 2 metus turėtų kalėti įkalinimo įstaigoje, o likusios bausmės vykdymas yra atidėtas. J.Tumėnui taip pat priteista nuketėjusiesiems atlyginti jū patirtą turtinę žalą - iš viso 2,5 mln. eurų. Tiesa, J.Tumėnas šį teismo sprendimą dar gali apskųsti.

Baudžiamosios bylos duomenimis, vien iš garsaus krepšininko bei verslininko Šarūno Marčiulionio J.Tumėnas yra išviliojęs apie 1,5 milijono eurų.

Apgautųjų sąraše, be legendinio krepšininko, yra dar mažiausiai 9 visuomenėje žinomi ir nežinomi asmenys. Bendra, prokuratūros duomenimis, iš dešimties nukentėjusiųjų „išmelžta“ suma siekia daugiau nei 2,5 m. eurų. Bylos užkulisiuose kalbėta, kad reali kaltinamojo esą išviliota suma siekia 7-8 mln. eurų, tačiau ne visi nukentėjusieji ryžosi kreiptis į teisėsaugą.

300 tūkst. eurų J.Tumėnui buvo paskolinęs buvęs krepšininkas, olimpietis Marius Prekevičius.

J.Tumėnas buvusio krepšininko Kęstučio Šeštoko žmonai Dianai skolingas 29 tūkst. eurų. Iš J.Tumėno paskolintų pinigų neatgauna ir buvęs garsus krepšininkas bei Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Tomas Pačėsas bei kiti žinomi sporto pasaulio žmonės.

Anksčiau sėkmės lydimo verslininko ir sportininkų globėjo įvaizdį susikūręs vyras neneigė iš daugelio žmonių gavęs dideles pinigų sumas, kurių negrąžino. Tačiau J.Tumėnas tikino, kad jokios piktos valios ir išankstinių kriminalinių ketinimų neturėjo: skolindamasis tikėjo verslo sėkme ir pelnu.

„Kartu su kreditoriais darėm verslą, o dabar mane daro atpirkimo ožiu!“ – prieš kelerius metus piktinosi savanoriškai bankrutuoti siekęs veikėjas, įsitikinęs, kad ne tik jis vienas privalo prisiimti atsakomybę už prastus rezultatus ir nepasiteisinusią riziką.

J.Tumėnas teisme pasakojo, esą maždaug prieš 10 metų jam esą priklausė apie 15 krepšinio, futbolo, rankinio klubų. J.Tumėnas esą tuos klubus remdavo, mokėdavo žaidėjams algas. Todėl būtent jis galėdavo patobulėjusius žaidėjus brangiai parduoti užsienio komandoms.

J.Tumėnas teisme pasakojo dvejus metus rėmęs Š.Marčiulionio krepšinio mokyklos, kuri jau nebeegzistuoja, komandas didelėmis sumomis.

Anot jo, su legendiniu krepšininku jį supažindino kiti asmenys. Būtent iš vieno jų jis gavo pirmąją Š.Marčiulionio pinigų sumą. „Davė man 100 tūkstančių ir pasakė – pabandyk painvestuoti keturiems mėnesiams su 40 procentų palūkanomis. Po keturių mėnesių aš jam atidaviau 140 tūkstančių“, – tvirtino kaltinamasis.

Po šio fantastiškai sėkmingo sandorio Š.Marčiulionis, anot kaltinamojo, panoro susitikti su juo asmeniškai. „Tada jau pats Marčiulionis pasakė, imk pinigus. Pamenu, atvažiavo iš banko, visas suprakaitavęs, davė 600 tūkstančių – po keturių mėnesių atidaviau jam 880“, – pasakojo J.Tumėnas.

Prokuratūros duomenimis, galutinė Š.Marčiulioniui kaltinamojo nusikalstamais veiksmais padaryta turtinė žala – 1 521 000 eurų. Krepšininkas patikėdavo investuotojui vis didesnes sumas, kol pinigų grąžinimas, juolab su milžiniškomis palūkanomis, vieną dieną sustojo.

Panašiai J.Tumėnui pinigus skolino ir kiti žinomi žmonės, susiviliodavę didelėmis palūkanomis. Iš pradžių J.Tumėnas pinigus grąžindavo, bet vėliau, sumoms augant, nustodavo tai daryti.

J.Tumėnas, kalbindamas jam skolinti pinigus, sudarydavo solidaus verslininko įvaizdį, gyrėsi, kad plėtoja itin pelningą gipsinių biustų verslą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min