Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprendimas nesaugoti Kedžio dukters – neteisėtas!

D.Kedžio dukra perduota tetai
„Scanpix“ nuotr. / Anksčiau D.Kedžio dukrą agentai saugodavo, tačiau vėliau apsispręsta, jog tai nebūtina.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas priėmė vaiko globėjos Neringos Venckienės argumentus, kad mažametei privaloma užtikrinti valstybės apsaugą.

Mirusio kauniečio Drąsiaus Kedžio mažametę dukrą globojanti jo sesuo N.Venckienė sėkmingai siekia, kad valstybė saugotų mergaitę.

Penktadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė, kad patenkina globėjos skundą dėl generalinio prokuroro ir generalinio policijos komisaro nutarimo nesaugoti D.Kedžio vaiko.

VAAT kolegija, kurią sudarė Halina Zaikauskaitė (pirm., pran.), Liuda Arlauskienė ir Henrikas Sadauskas, nutarties plačiau nekomentavo, nes visas su nepilnamete susijęs teismo procesas buvo slaptas.

Kaunietė teisėja N.Venckienė įsitikinusi, kad vaiko gyvybei gresia pavojus, nes D.Kedžio mergaitė liko bene vienintelė liudytoja vadinamojoje pedofilijos byloje. Juolab turint omeny tą aplinkybę, kaip įsitikusi teisėja, jog jos brolis buvo nužudytas.

Užvakar šį globėjos skundą nagrinėjant teisme Generalinei prokuratūrai atstovaujantis Aidas Mažeika bandė aiškinti, kodėl D.Kedžio dukra nebesaugoma: „Nutraukta apsauga dėl to, kad išnyko įstatyme numatytos apsaugos sąlygos.“

Teisėsaugininkai nusprendė, kad mirus vieninteliam įtariamajam pedofilijos byloje Andriui Ūsui vaiko saugoti praktiškai nebėra nuo ko.

Generalinės prokuratūros ir Policijos departamento atstovai jiems nepalankų šiandienį VAAT sprendimą per nustatytą laiką dar galės skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Prokuroras A.Mažeika jau spėjo pareikšti, kad šia teise būtinai pasinaudos.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min