Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2012 01 06 /13:48

Sprogimo ant Tauro kalno tyrimas: pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo, tačiau tiriama ir savižudybės versija

Ketvirtadienio vakarą ant Tauro kalno Vilniuje nugriaudėjus galingam sprogimui, per kurį žuvo žmogus, viešoje erdvėje svarstomos įvairios įvykio versijos. Tuo tarpu prokurorai teigia, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo, per kurį ir bus atskleistos visos įvykio aplinkybės.
Įvykio vieta penktadienį prieš pietus
Įvykio vieta penktadienį prieš pietus / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip 15min.lt sakė Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Ramūnas Šileika, ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį – nužudymas.

„Kad viešai kalbama ir apie savižudybę, nieko nereiškia. Mes juk turime pradėti ikiteisminį tyrimą. Tokiu atveju mes negalime pradėti tyrimo dėl paprasto mirties fakto. Įvykį būtų labai sunku tirti. Dabar pradėjome tyrimą dėl nužudymo, o tyrimo metu, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, jei reikės, tyrimą galėsime perkvalifikuoti“, – sakė R.Šileika.

Kaip jau skelbėme, ketvirtadienį apie 23.07 val. Vilniuje ant Tauro kalno, greta Profsąjungų rūmų, nugriaudėjo galingas sprogimas. Įvykio vietoje pareigūnai aptiko gabalais sudraskyto jauno vyro kūną. Vėliau paaiškėjo, kad žuvo Vilniuje gyvenęs kaunietis G.T. (gim. 1992 m.).

Prokuroras R.Šileika kol kas nenori daug kalbėti apie žuvusiojo asmenybę.

„Tikrai dabar nenorėčiau apie tai kalbėti“, – penktadienio rytą 15min.lt žurnalistui sakė prokuroras.
Sprogimo būta labai galingo. Sprogimą girdėjo Antakalnio, Šeškinės, Šnipiškių ir kitų miesto rajonų gyventojai, sprogimo banga kūną nusviedė keliasdešimt metrų į šoną, išdužo Profsąjungų rūmų langai.

Iš karto po sprogimo į  įvykio vietą suvažiavo gausios policijos pajėgos, atvyko ugniagesiai ir greitosios pagalbos medikai, įvykio vietos apžiūrą pradėjo „Aro“ išminuotojai.

„Mūsų užduotis buvo apžiūrėti įvykio vietą, kad ten nebūtų likę daugiau sprogmenų. Įsitikinę, kad daugiau sprogmenų nėra, nustatę, kad įvykio vieta saugi, mes ją užleidome tyrėjams ir ekspertams“, – penktadienio rytą 15min.lt žurnalistui sakė Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas.

Dar naktį pareigūnai iškėlė versiją, kad vaikinas galėjo nusižudyti. Tačiau penktadienį, pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo, Vilniaus policija išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad tiriamos įvairios įvykio versijos – savižudybė, nužudymas, privedimas prie savižudybės ir kt.

Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų tyrimų valdybos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Apie tai, kokia sprogstamoji medžiaga buvo panaudota, pareigūnai kol kas negali pasakyti.

„Ekspertai surinko sprogstamosios medžiagos likučius. Juos ištyrus ir bus žinoma, kokie sprogmenys tai buvo“, – teigia prokuroras R.Šileika.

Tačiau beveik neabejojama, kad sprogmuo buvo savadarbis.

Papildyta 11.47 val.: Penktadienį prieš vidurdienį policija jau buvo nurinkusi „stop“ juostas. Į įvykio vietą galima patekti be apribojimų. Tačiau, pasak 15min.lt fotografo Juliaus Kalinsko, kai kuriems žmonėms tai gali būti gana nemalonu.

„Įvykio vieta nesutvarkyta. Nors pareigūnai dar naktį kūno likučius rinko į maišus, šviesoje matyti nemažai kraujo. Įvykio vietos niekas netvarkė, čia liko ir sprogimo išrausta nemaža duobė, mėtosi drabužių skiautės“, – sakė fotografas.

Papildyta 13.48 val.: Vilniaus apskrities VPK vadovas Kęstutis Lančinskas penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje dar kartą patvirtino, kad tiriamos įvairios įvykio versijos – nužudymas, savižudybė, privedimas prie savižudybės ir pan.

VIDEO: 15min.lt - Vilniaus policijos vadovo komentaras apie sprogimą ant Tauro kalno
Pasak K.Lančinsko, iš pradžių pareigūnai, sulaukę daugybės skambučių apie sprogimą, nežinojo, kur ieškoti įvykio vietos. Apie sprogimą pareigūnams pranešė daug žmonių, tačiau tiksli vieta nebuvo nurodyta.

Tik praėjus kuriam laikui po sprogimo, pareigūnams paskambinusi mergina pranešė apie vaikiną, kuris pagrasino nusižudyti ir išėjo iš namų. Mergina nurodė ir vietą, kurioje vaikinas mėgdavo būti. Taip susiaurėjo paieškos teritorija ir buvo aptiktas žuvęs devyniolikmetis.

Dėl ko vaikinas su mergina susipyko, Vilniaus policijos vadovas neatskleidė.

Papildyta: Penktadienio popietę šį rezonansinį įvykį žiniasklaidai komentavo ir ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras Ruslanas Boiko.

VIDEO: 15min.lt - prokuroro Ruslano Boiko komentaras apie rezonansinį sprogimą ant Tauro kalno

Psichologinės pagalbos telefonai
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vaikų linija www.vaikulinija.lt 116 111 Kasdien 11.00–21.00 val.
Jaunimo linija www.jaunimolinija.lt 8 800 28888 Visą parą
Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt 116 123 Visą parą
Pagalbos moterims linija 8 800 66366 I–V 10.00–21.00 val.
„Linija doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba) 8 800 77277 I–V 16.00–20.00 val.
Dingusių žmonių šeimų paramos centras

8 800 26161,

(8 5) 277 3135

I–V 8.00–16.00 val.,

Visą parą
 

Panevėžio paguodos telefonas (8 45) 500 965 I–V 20.00–8.00 val.
Vilniaus moterų namų krizių centras 8 800 22008 I–V 9.00–17.00 val.
Vaiko raidos centras (8 5) 275 7564 Visą parą

Pokalbiai 8-800 linija yra nemokami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius