Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprogimo byloje – kariškis

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Sprogimą Kauno 1-ajame forte tiriantys pareigūnai pradėjo puolimą visu frontu - atliktos dar 9 kratos, sulaikyti dar 2 asmenys. Vienas iš jų – profesionalus kariškis.

LŽ duomenimis, sprogimai, su kuriais siejami nauji sulaikytieji, buvo vykdomi ne tik Kauno rajone. Prie pradėto tyrimo gali būti prijungta ir mįslingo įvykio, užregistruoto metų pradžioje Kazlų Rūdos miškuose, byla.

Pasak įvykio vietą apžiūrėjusių antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnų, užtaisas, kurio susprogdinimu įtariamas E.V., buvo galingas.

Po Naujųjų metų į Kazlų Rūdos policiją kreipėsi miško savininkas, aptikęs savo valdose labai didelę duobę. Aplink ją gulėjo išvartyti medžiai. Manyta, kad tai gali būti susiję su kariškių pratybomis. Netoliese – Kauno S.Raštikio puskarininkių mokyklos bazė.

Tačiau susisiekus su kariškiais, jie tokius įtarimus paneigė. Tęsiant tyrimą, paaiškėjo, kad ryšio vis dėlto esama. Vienas iš įtariamųjų, sulaikytų po ketvirtadienio kratų, – 27 metų E.V., tarnaujantis Lietuvos kariuomenės dalinyje, dislokuotame ne Kaune. Tačiau įtarimai su tarnyba nesusiję.

Pasak įvykio vietą apžiūrėjusių antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnų, užtaisas, kurio susprogdinimu įtariamas E.V., buvo galingas. Galutinio ekspertų atsakymo dar nėra.

Per naujas kratas, atliktas ketvirtadienį, rasta dar komponentų, naudojamų sprogmenų gamybai. Šį kartą kartu su jais paimti ir kompiuteriai bei vaizdo kamera. Jos įrašai gali tapti papildomais įkalčiais.

Nors buvo atliktos 9 kratos, sulaikyti tik 2 asmenys (dar 2 sulaikyti anksčiau). Sulaikytasis 24 metų R.J. oficialiai niekur nedirba. Jis, kaip ir anksčiau suimtieji, taip pat neteistas ir nebuvęs policijos akiratyje. Vakar po pietų dar nebuvo nuspręsta ar prašyti teismo naujų įtariamųjų suėmimo.

Suimtieji įtariami ir sprogdinimais Zapyškio (Kauno raj.) apylinkių miškuose. Jie per apklausas prasitarė ir apie 100 kilogramų bombą, kurią jie buvo pasigaminę.

Vienas iš suimtųjų – asociacijos „Kauno tvirtovė“, savaitgaliais tvarkydavusios liūdnai pagarsėjusio Kauno 1-ojo forto teritoriją, narys. Asociacijos valdybos pirmininkas Valdas Rakutis LŽ patikslino, kad šis 19-metis įstojo į organizaciją vos 2 savaitės prieš nelaimę. Jis buvo vienas iš 25 karyba besidominčių asmenų, kurie svarstė ar stoti į asociaciją, ar kurti savo organizaciją. Įstojo tik 6.

Teigiama, kad 19-metis susidėjo su jais po to, kai nebuvo priimtas į kariuomenę. Sutrukdė klausos sutrikimai.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min