Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprukdami pažeidėjai pasieniečiams ant kelio pribėrė nusmailintų vinių

Bėglių mėtytos vinys
VSAT nuotr. / Bėglių mėtytos vinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie sienos su Rusija VSAT pareigūnai užkardė galimą sienos pažeidimą ir kontrabandininkų kėslus atgabenti neteisėtą krovinį. Nelegaliam kroviniui vežti pritaikytu automobiliu sprukdami bėgliai pasieniečių visureigio padangas mėgino prakiurdyti tarpusavyje suvirintais vinimis.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pirmadienį VSAT Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos patruliai ties Pagėgių savivaldybės Lazdėnų kaimu pastebėjo Nemuno link dideliu greičiu lekiantį automobilį Volkswagen Golf.

Jo vairuotojas nepakluso pareigūnų reikalavimui sustoti, ignoravo garso bei šviesos signalus, kuriais stabdė pasieniečiai, padidino greitį ir nurūko Anužių kaimo link.

Bėglį pasieniečiai ėmė persekioti tarnybiniu visureigiu. Pareigūnai, įtardami, kad automobilis važiavo prie upės, kur buvo planuojama atgabenti kontrabandos, apie tai pranešė Nemune motorine valtimi patruliuojantiems kolegoms. Jų buvo paprašyta patikrinti vietovę ties Lazdėnų kaimu.

Per gaudynes iš folksvageno ant vietos žvyrkelio pažiro savadarbės kontrabandininkų stabdymo priemonės – tarpusavyje suvirintos vinys nusmailintais galais. Mašiną persekiojantys pasieniečiai matė, kaip iš jos buvo išmestos mažiausiai trys saujos tokių vinių. Laimė, nė vienas toks „ežys“ nepažeidė tarnybinio visureigio padangų.

Bėgliai, nuvažiavę maždaug 15 kilometrų ir supratę, jog pasprukti nepavyks, krūmynuose ties Anužių kaimu paliko automobilį ir nėrė į miško gilumą. Paaiškėjo, kad mašinoje buvo išimta galinė bei priekinė keleivio sėdynės. Tokiais automobiliais paprastai gabenamos kontrabandinių rūkalų dėžės.

Tuo pat metu pasieniečių valties ekipažas Nemuno užfiksavo Lietuvos kranto link plaukiančią guminę valtį su varikliu. Buvo matyti, kad plaukiojimo priemonė prikrauta dėžių su cigaretėmis.

Pažeidėjai, pastebėję artėjančius pareigūnus, suskubo apsisukti, tuoj pat nuplaukė į Rusijos pusę bei skubiai ant kranto ėmė krauti pakuotes su rūkalais.

Apie tai Plaškių užkardos pasieniečiai pranešė kolegoms Rusijoje.

Sieną su Rusija saugantys Pagėgių pasieniečiai ir toliau sėkmingai imasi pasiteisinusios taktikos – pastebėję kontrabandininkus, esančius gretimos šalies teritorijoje bei Nemunu bandančius gabenti kontrabandą, neleidžia pažeidėjams net priartėti prie Lietuvos kranto.

Čia dirbantys VSAT pareigūnai kur kas didesnį dėmesį skiria pažeidimų prevencijai, laikydamiesi nuotatos, kad žymiai tikslingiau neleisti pažeisti sienos, o ne turimas jėgas skirti jau pažeidusiesiems ją gaudyti. Tokios gaudynės, po to prasidėję teisminiai persekiojimai kainuoja nemažai pinigų ir atima daug laiko, o bausmės pažeidėjams skiriamos nedidelės, dažniausiai administracinės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min