Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 10d. 14:20

Stambia mokesčių slėpimo afera įtariamą „Grill London“ vadovą teismas paleidžia į laisvę

Andrius Lavrinavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Lavrinavičius

Mokesčių slėpimų įtariamas „Grill London“ vadovas Andrius Lavrinavičius paleidžiamas į laisvę, tokį sprendimą penktadienį priėmė Kauno apygardos teismas.

Liepos 1 dieną Kauno apylinkės teisme patenkintas prokuroro prašymas ir A.Lavrinavičius suimtas mėnesiui, manant, kad jis gali trukdyti tyrimui bei bandyti paveikti liudytojus.

Visgi sprendimą apskundęs verslininkas triumfavo apeliacinės instancijos teisme.

„Teisėjų kolegija sprendė, kad įtariamajam griežčiausia kardomoji priemonė buvo paskirta nepagrįstai, nes pateikti ikiteisminio tyrimo duomenys neduoda jokio objektyvaus pagrindo manyti, kad įtariamasis būtų pats ar per kitus asmenis bandęs ar ėmęsis kokių nors aktyvių veiksmų paveikti kitus asmenis, sunaikinti ar paslėpti daiktus, turinčius reikšmės tolesnei sėkmingai ikiteisminio tyrimo eigai organizuoti, dokumentų klastojimą ar pats juos klastojęs, siekiant juos panaudoti tyrimo metu, kaip jį teisinančius įrodymus“, – rašoma Kauno apygardos pranešime spaudai.

Vyrui teismas skyrė kiek švelnesnes kardomąsias priemones: intensyvią priežiūrą 6 mėnesiams, įpareigojant įtariamąjį dėvėti apykoję bei neišeiti iš namų, išskyrus atvejus, susijusius su jo dalyvavimu atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus ir teismo posėdžiuose, ar darbu, 30 000 Eur užstatą, dokumentų paėmimą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Teisėjų kolegija nurodė, kad aplinkybė, jog ikiteisminis tyrimas yra sudėtingas ir didelės apimties, kad byloje neatlikti visi būtiniausi tyrimui reikšmingi procesiniai veiksmai, neapklausti visi liudytojai, nesurasti visi tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos dokumentai, kiti dokumentai, galimai nusikalstamu būdu gautos piniginės lėšos, kiti šiam tyrimui reikšmingi materialūs objektai, nenustatyti kiti prie galimų nusikalstamų veikų organizavimo, jų vykdymo prisidėję asmenys, šiuo atveju nesuteikia pakankamo pagrindo manyti, kad įtariamasis, būdamas laisvėje, trukdys procesui, paveikdamas kitus galimus ar jau esamus įtariamuosius ir slėpdamas bei naikindamas tyrimui reikšmingus objektus.

Teisėjų kolegija apylinkės teismo išvadą, jog įtariamasis, būdamas laisvėje, gali daryti naujus nusikaltimus, pripažino nepagrįsta, nes byloje nėra jokių objektyvių duomenų apie jo realius ketinimus daryti naujas nusikalstamas veikas, be to, apylinkės teismas išvadą, jog įtariamasis gali daryti naujus nusikaltimus, grindė tik duomenimis, kurie yra susiję su jam šioje byloje inkriminuota nusikalstama veika, visiškai nevertindamas kitų aplinkybių, į kurias privaloma atsižvelgti sprendžiant klausimą dėl suėmimo įtariamajam skyrimo.

Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

15min primena, kad tyrimo metu nustatyta, jog „Grill London“ vadovas A.Lavrinavičius bei asociacijos „ESmotorsport“ prezidentas E.Staponkus, iš anksto susitarę, nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2019 m. gruodžio 31 d. iš maitinimo paslaugas teikiančio tinklo įmonių į kitos įstaigos sąskaitą, kaip paramą, pervedė daugiau nei 400 tūkst. eurų.

Tokiais veiksmais siekiama išvengti mokesčių, kurių suma ne mažiau kaip 125 470 eurų ir dėl to Valstybinei mokesčių inspekcijai, buvo pateikti žinomai neteisingi duomenys apie A.Lavrinavičiaus įmonių pajamas, pelną, turtą, ir paramos teikimą.

Įmonė įtariama atgaudavusi atskirą dalį paramos pinigų grynaisiais, o vienos neįvardijamos sporto asociacijos prezidentas tuos pinigus grynino ir taip pat pasilikdavo procentą, kitas lėšas išdalydavo.

Tokiu būdu viešojo maitinimo tinklas išvengė sumokėti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL, susidariusių dėl, kaip įtariama, neteisingų duomenų pateikimo apie paramos teikimą.

Apie daromą nusikalstamą veiką nežinantiems bendrovių apskaitą tvarkantiems asmenims buvo pateikta įrašyti į deklaracijas galimai neteisingus duomenis apie aukščiau paminėtų bendrovių pajamas, pelną, turtą ir paramos teikimo ataskaitas, teigia teisėsauga.

Taip pat E.Staponkus įtariamas, kad būdamas automobilių sporto klubo valdybos narys ir prezidentas ir dėl to atsakingas už įmonės pateikiamų buhalterinių duomenų tikrumą, nuo 2019 m. gegužės 6 d. iki 15 d., turėdamas tikslą nuslėpti įmonės turtą, pajamas, išlaidas ir pelną, sąmoningai vykdė apgaulingą įmonės buhalterinę apskaitą, ir nuo gegužės 6 d. iki lapkričio 27 d., užsienio bendrovei, esančiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Floridoje, pervedė daugiau nei du šimtus tūkstančių eurų, už su įmonės veikla nesusijusias paslaugas – taip nepagrįstai padidino įmonės išlaidas, siekdamas išvengti beveik trisdešimt penkių tūkstančių eurų mokesčių.

Birželio 29 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš kitų apskričių per vieną dieną 5 apskrityse, dalyvaujant 130 kriminalinės policijos pareigūnų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovams, organizavo ir atliko 40 kratų viešojo maitinimo tinklo veiklos vykdymo vietose, įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, automobiliuose. Liudytojais jau apklausta ne mažiau kaip 100 asmenų.

Kratų metu rasta ir paimta, galimai iš nusikalstamos veikos gautų grynųjų pinigų – daugiau nei 950 000 eurų bei daugiau nei 41 000 JAV dolerių.

Beje, 15min apie galimą algų vokeliuose schemą „Grill London“ tinkle rašė dar 2018 m. kovą.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min