Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybų įmonėje pinigai ūkio išlaidoms virsdavo „vokeliais“

Atlyginimas vokelyje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Atlyginimas vokelyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad operatyvaus patikrinimo metu statybų įmonėje AVMI specialistai nustatė neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo faktus bei išradingai sukurtą „vokelių“ mokėjimo schemą. Pagal šią schemą, ūkio išlaidoms skirtas avansas „pavirsdavo“ į „vokelius“ – darbuotojams išmokėta per 11 tūkst. litų.

Kaip rašoma Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pranešime, apie tai, kad už darbus Panevėžyje esančiame statybų objekte atsiskaitoma „vokeliais“, Mokesčių inspekciją informavo ten dirbę statybininkai. Pastariesiems neapskaitytą darbo užmokestį mokėdavęs tiesioginis darbų vadovas.

AVMI specialistų atliktas operatyvus patikrinimas patvirtino statybininkų pateiktą informaciją. Taip pat paaiškėjo ir sumaniai apgalvota bei įmonės vadovo įgyvendinta schema – pinigai banko pavedimais iš įmonės vadovo būdavo pervedami į asmeninę tiesioginio darbų vadovo sąskaitą kaip avansas ūkio išlaidoms, vėliau šie pinigai pavirsdavo neapskaitytu darbo užmokesčiu. Oficialioji atlyginimo dalis darbuotojams buvo pervedama į banko sąskaitas, o „vokeliai“ – išmokami grynaisiais. Gavę šį neoficialų užmokestį darbuotojai turėdavo pasirašyti kasos pajamų orderiuose.

„Mokesčių inspekcijos specialistai nustatė, kad įmonė samdomiems statybininkams 11 tūkst. litų „vokeliuose“ išmokėjo per kelis mėnesius. Jei prieš keletą metų VMI fiksuodavo tiesioginius, iš rankų į rankas, „vokelių“ mokėjimo atvejus, tai šiuo metu pastebima tendencija, kai nesąžiningi verslininkai gudrauja kurdami įvairias neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo schemas, tokiu būdu tikėdamiesi išvengti mokesčių bei įgyti konkurencingo pranašumo prieš sąžiningai dirbančius verslininkus“, – sako Panevėžio AVMI viršininko pavaduotoja Rasita Žilinskienė primindama, kad VMI ne tik aiškinasi „vokelių“ mokėjimo atvejus, bet ypatingą dėmesį skiria ir „vokelių“ mokėjimo šaltinių – įmonėse neapskaitomų pajamų – nustatymui.

Aiškinantis neapskaityto darbo užmokesčio, kitų mokestinių pažeidimų atvejus, VMI naudojasi duomenų bazėse sukaupta informacija apie įmonių ir fizinių asmenų veiklos rodiklius, taip pat visuomet reaguojama ir į gyventojų tiesiogiai, raštu ar Mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882 pateikiamą informaciją. Per šiuos metus Panevėžio AVMI jau sulaukė 249 pranešimų apie įvairius mokesčių įstatymų pažeidimus, iš jų – 20 apie atlyginimų mokėjimą „vokeliuose“ ir 87 – apie įmonėse slepiamas pajamas.

Analizuojant ir tikrinant gautų pajamų neapskaitymo, mokesčių vengimo atvejus per aštuonis šių metų mėnesius Panevėžio AVMI papildomai priskaičiavo ir biudžetą papildė 6,1 mln. litų mokesčių.

Panevėžio AVMI specialistams baigus operatyvų patikrinimą minėtoje įmonėje ir įvertinus surinktą pirminę medžiagą nuspręsta atlikti mokestinį tyrimą, po kurio paaiškės įmonei taikytinos sankcijos.

Mokesčių inspekcija primena ir ragina gyventojus, turinčius informacijos apie „vokelius“, įmonėse neapskaitomas pajamas arba kitus mokestinius pažeidimus, pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildyti anketą www.vmi.lt ar apsilankyti savo teritorijos VMI.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min