Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Strasbūro teismas sprendžia, ar nagrinėti Mertinų ir Žilvino Žvagulio skundus Lietuvai

Žilvinas Žvagulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žilvinas Žvagulis
Šaltinis: BNS
0
A A

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) Strasbūre paprašė Lietuvos Vyriausybės paaiškinti, ar buvo garantuota mirusio prezidento dukters Laimos Mertinienės, jos vyro Daliaus Mertino ir dainininko Žilvino Žvagulio privataus gyvenimo apsauga.

Mertinai pasiskundė dėl laikraštyje išspausdintos jų nuotraukos, o Ž.Žvagulis – dėl straipsnio.

Įvertinęs Vyriausybės argumentus, EŽTT spręs, ar priimti nagrinėti šių žinomų Lietuvos žmonių skundus, pranešė Teisingumo ministerija.

L.Mertinienė, D.Mertinas ir Ž.Žvagulis Lietuvą Strasbūro teismui apskundė dėl esą jų atžvilgiu pažeistų Žmogaus teisių konvencijos normų – žmogaus teisių gerbimo, teisės į teisingą bylos nagrinėjimą, teisės į veiksmingą teisinės gynybos priemonę, teisės į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

A.Brazausko duktė su žentu 2007 metų rugpjūtį buvo nufotografuoti poilsiaujantys nudistų pliaže, o jų nuotrauka išspausdinta dabar jau bankrutavusiame bulvariniame dienraštyje L.T. Mertinai tvirtina, kad dėl šios fotografijos bylinėjantis teismuose jiems buvo užkirstas kelias veiksmingai apginti savo pažeistas teises.

Be to, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) esą netinkamai įvertino įstatymo nuostatas, reglamentuojančias neturtinės žalos atlyginimą, šis teismas taip pat neva netinkamai išsprendė patirtų bylinėjimosi išlaidų paskirstymo klausimą.

Lietuvos teismai pripažino, kad buvo pažeista Mertinų teisė į privataus gyvenimo gerbimą, ir priteisė jiems po 75 tūkst. litų, bet pernai vasarį LAT neturtinės žalos dydį sumažino iki 15 tūkst. litų kiekvienam sutuoktiniui, laikraščio leidėjams dar priteisė 11 tūkst. litų bylinėjimosi išlaidų.

Dainininkas Ž.Žvagulis Lietuvą apskundė taip pat dėl laikraščio L.T. publikacijos 2006 metais, kai nepaisant teismo draudimo buvo paskelbta apie nesantuokinį muzikanto sūnų.

Ž.Žvagulis EŽTT rašo, kad buvo pažeista jo teisė į veiksmingą teisinės gynybos priemonę dėl tendencingos Lietuvos teismų praktikos priteisti labai mažą neturtinės žalos atlyginimą tais atvejais, kai neteisėtai paviešinama žeminamo pobūdžio informacija apie asmens privatų gyvenimą.

Šiuo atveju LAT taip pat neturtinės žalos atlyginimą sumažino nuo 25 tūkst. iki 10 tūkst. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min