Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 10d. 12:54

Stringa Šlienavoje prie suoliuko pririštų ir muštų vaikų byla

Kauno rajone pliauska senelio muštų mažamečių mama Laura
Karolinos Stažytės nuotr. / Kauno rajone pliauska senelio muštų mažamečių mama Laura

Kauno apylinkės teismas prokuratūrai grąžino bylą, kurioje smurtu prieš mažamečius vaikus kaltinami du Kauno rajono gyventojai – vaikų mama ir netikras senelis.

Pasak Kauno apylinkės teismo teisėjos Aušros Vingilės, šioje byloje surašytas iš esmės įstatymo reikalavimų neatitinkantis kaltinamasis aktas.

„Byla nėra tinkamai parengta. Pirmiausia pažeista įtariamųjų teisė žinoti, kuo jie yra kaltinami, bei pažeista teisė į gynybą, todėl baudžiamoji byla perduodama prokurorui, kuris per du mėnesius turi pašalinti nustatytus pažeidimus“, – prokuratūros pranešime cituojama teisėja.

Anot teismo, nėra suformuluotas aiškus ir išsamus kaltinimas: aprašant nusikalstamą veiką, būtent nesunkų sveikatos sutrikdymą, pacituota tik specialisto išvada, tačiau nenurodyti konkretūs kaltinamųjų veiksmai, nekonkretizuota smūgių sudavimo vieta, įrankis, kiekis, nenurodyta, kokiu būdu buvo psichiškai gniuždomas mažametis.

Be to, įtariamajam J.M. nebuvo užtikrinta teisė į gynybą. Teismas atkreipė dėmesį, kad kaltinamajam yra 72 metai, jis įgijęs tik pradinį išsilavinimą, todėl iš jo parašo ir ranka rašytų tekstų matyti, kad rašyba jam kelia nemažai sunkumų.

„Atsižvelgiant į kaltinamojo senyvą amžių ir tai, kad jis turi ribotą galimybę suvokti įtarimų bei atliekamų ikiteisminio tyrimų veiksmų esmę, tyrėja privalėjo jam paskirti gynėją. Net ir tuo atveju, jei teisme šiam asmeniui bus paskirtas gynėjas, nebus pašalinti ikiteisminio tyrimo metu padaryti pažeidimai, nes iš esmės būtų paneigta būtinojo gynėjo dalyvavimo instituto reikšmė ikiteisminiame tyrime ir Konstitucijoje įtvirtintos asmens garantijos į gynybą“, – teigia teisėja.

Kauno prokuratūra šią bylą teismui perdavė sausio pradžioje. Joje Kauno rajone, Šlienavos kaime, gyvenantis vyras kaltinamas smurtavęs prieš savo netikrus anūkus.

Vaikų mama kaltinama pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis. Vaikų netikras senelis, moters vyro tėvas, kaltinamas dėl nežymaus ir sunkaus sveikatos sutrikdymo.

Vaikų senelis ir mama buvo sulaikyti po to, kai į policiją kreipėsi jų kaimynai. Nustatyta, kad vaikai buvo rišami prie suoliuko, mušami su pagaliu.

Vyrui po nusikaltimo nustatytas apie 1 promilės neblaivumas, vaikų mama buvo blaivi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min