TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Strypais ir dujomis apsiginklavę ir parduotuves plėšę jaunuoliai policijos buvo stabdomi šūviais

Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Panevėžio apskrityje tris parduotuves apiplėšusią trijulę Pasvalio rajone sulaikė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų biuro specialistai. Pareigūnams teko panaudoti ne tik tarnybinį ginklą, bet pabėgioti po laukus. Sulaukta ir ūkininko pagalbos.

Balandžio 23 d. 11.17 val. Kupiškio rajone, Skapiškio gel. stotyje, apiplėšta J.S. individualios įmonės parduotuvė. Į parduotuvę atėję vaikinas ir mergina 24-erių metų pardavėjai į akis papurškė dujų, trenkė į nugarą ir iš kasos aparato, „Perlo“ terminalo pagrobė 1 000 litų.

Kaip sakė pardavėja, dar prieš nusikaltimą į parduotuvę užėjo jaunuolis su mergina. Vaikinas nusipirko alaus skardinę ir išėjo. Vėliau porelė sugrįžo. Vaikinas panoro nusipirkti ledų. Vos tik jis padavė pinigus, o pardavėja atidarė kasos stalčių, greta stovėjusi mergina pradėjo purkšti pardavėjai į veidą ašarines dujas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pardavėja Sandra Giedrienė

„Kai man į akis pradėjo purkšti dujas, aš pasitraukiau. Mačiau, kad vaikinas iš kasos aparato ima pinigus. Mergina mane stūmė toliau nuo kasos, sandėlio link. Ji rankoje laikė metalinį strypą. Strypu man netrenkė turbūt todėl, kad aš savo noru pasitraukiau. Jei būčiau pasipriešinusi, neaišku, kaip viskas galėjo pasibaigti. Pirmą kartą man taip. Baisu ir į darbą buvo šiandien eiti. Užpernai šioje parduotuvėje yra kliuvę mano kolegei“, – sakė plėšikų užpulta keturis mėnesius pardavėja dirbanti Sandra Giedrienė.

Moteris taip pat patvirtino, kad plėšikai pagrobė ir prekių. Jų grobiu tapo kelios dešimtys pakelių cigarečių. Pinigus iš kasos nusikaltėliai išplėšė su visu stalčiumi. Tuo metu parduotuvėje klientų nebuvo. Plėšikai automobilį, kuriuo vėliau spruko, pasistatė taip, kad galėtų matyti, ar kas nors eina į parduotuvę.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./ĮParduotuvė Skapiškyje

Parduotuvėje sutikta pirkėja tvirtino, kad anksčiau šioje parduotuvėje dirbo jos dukra. Anot pensininkės, per šešerius metus ši parduotuvė buvo apiplėšta tris kartus. Tiesa tąkart vagystės būdavo vykdomos ne parduotuvės darbo metu. Apiplėštą parduotuvę savininkai rasdavo po nakties.

„Nedirbčiau tokio darbo. Labai nesaugu. Nežinau, kodėl šito kaimo parduotuvė taip kenčia nuo vagių nuolat. Baisu, ypač žiemą, kai darbo valandos ilgos, o kieme tamsu. Dabar dar laimingai viskas pasibaigė, o jeigu būtų trenkę pardavėjai?“, – sakė parduotuvės lankytoja Gene Sribikienė.

Tą pačią dieną, 16.40 val. analogiškas nusikaltimas padarytas parduotuvėje Biržų rajone, Kučgalio kaime. Čia pagrobtas 51 litas. Plėšikai parduotuvę atakavo tuo pačiu stiliumi, tačiau jų planus kiek sujaukė pasipriešinusi pardavėja. Moteris, nors ir apakinta ašarinėmis dujomis, grūmėsi su užpuolikais.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

„Pirmą kartą mums taip atsitinka. Pardavėjai į akis pripurškė dujų. Dabar ji išvažiavusi pas akių gydytoją, nes nudegimai tikrai stiprūs. Nesitikėjome, kad dienos metu gali taip užpulti. Vienas vaikinas atėjo į parduotuvę, kažką nusipirko. Tada sugrįžo su mergina. Ji irgi kažką pirko. Vos pradarius kasos stalčių dujų į akis pardavėjai papurškė vaikinas. Gerai, kad pardavėja drąsi, dar bandė grumtis, todėl plėšikai išsigando ir paspruko pavogę vos kelias kupiūras. Dar kelios dešimtinės buvo suplėšytos grumtynių metu“, – pasakojo parduotuvės savininkė Danutė Tautkienė.

19.34 val. tie patys įtariamieji, dujomis apipurškė 48-erių metų pardavėją Germaniškio kaime. Tuo pačiu stiliumi puolę jaunuoliai pagrobė 450 litų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Parduotuvės savininkė Danutė Tautkienė

Plėšikai į parduotuves važinėjo tuo pačiu raudonos spalvos automobiliu „Renault Laguna“. Būtent jis ir padėjo išaiškinti ir sulaikyti įtariamuosius. Automobilio „Renault Laguna“ ieškota jau seniau, nes įtarta, kad balandžio 19 d. automobilio vairuotoja, atvykusi į degalinę „Ventus nafta“ Panevėžyje, Senamiesčio gatvėje, į degalų baką įsipylė 45 litrus degalų ir nesumokėjusi išvažiavo.

Balandžio 22 dieną degalinėje, Kupiškio rajone to paties automobilio vairuotoja išvažiavo nesumokėjusi už 49,01 litro degalų.

Pareigūnė nusivijo vieną iš bėglių ir ją sulaikė. Antrąją bėglę sučiupo laukuose dirbęs vyras, buvęs policijos pareigūnas.

Ieškomą automobilį pastebėjo į kito įvykio vietą važiavę Panevėžio aps. VPK kriminalinės policijos specialistai. Jie degalinėje Pasvalio rajone, Raubonių kaime, pamatė stovintį automobilį „Renault Laguna“.

Automobilio salone sėdėjo jaunuolis, kurį sulaikė specialistas. Jo kolegė, eidama į degalinę, susidūrė su merginomis, kurios, pamačiusios pareigūnę, puolė bėgti į laukus. Pareigūnė jas nusivijo, į orą iššovė du įspėjamuosius šūvius iš tarnybinio ginklo.

Bėglės metėsi į skirtingas puses. Pareigūnė, pamačiusi laukuose dirbantį vyrą, šūktelėjo jam, kad šis padėtų. Pareigūnė nusivijo vieną iš bėglių ir ją sulaikė. Antrąją bėglę sučiupo laukuose dirbęs vyras, buvęs policijos pareigūnas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Sulaikyti įtariamieji – panevėžiečiai S.L., gimusi 1993 m., T.P., gimęs 1991 m., ir 16-metė Panevėžio rajono gyventoja.

Panevėžio aps. VPK Panevėžio miesto policijos komisariate S.L. atžvilgiu atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, dėl privataus asmens įžeidimo, dėl grasinimo nužudyti. Dėl teismo paskirtų kardomųjų priemonių pažeidinėjimo įtariamajai S.L. už akių paskirtas suėmimas, ji slapstėsi. Būtent S. L. kovo 28-ą dieną į butą neįsileido atvykusių policijos pareigūnų, grasino su mažamete dukra iššokti iš 5-ojo aukšto, vėliau pabėgo iš ligoninės.

Sulaikytas įtariamasis T.P. policijai gerai žinomas, anksčiau teistas. 16-metė Panevėžio rajono gyventoja taip pat žinoma policijai, dažnai bėga iš namų, Panevėžio aps. VPK Panevėžio r. PK buvo paskelbta jos paieška.

Penktadienį Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kreipsis į teismą dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo įtariamiesiems.

Įtariama, kad šie asmenys apskrityje įvykdė ir daugiau nusikalstamų veikų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min