Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 15d. 13:54 , Atnaujinta: 2014 balandžio 15d. 17:59

​STT agentai kretė Rokiškio rajono savivaldybės administraciją, teisininkas Ramūnas Godeliauskas jau neteko darbo

Ramūnas Godeliauskas
Dalios Zibolienės/„Gimtojo Rokiškio“ nuotr. / Ramūnas Godeliauskas

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus įtariant korupciniais nusikaltimais, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) iškėlė baudžiamąją bylą. Po STT kratos savivaldybės teisininkas Ramūnas Godeliauskas jau antradienį pasitraukė iš tarnybos.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Rokiškio rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Šiuo metu atliekami neatidėliotini procesiniai ikiteisminio tyrimo veiksmai, pažymima antradienio popietę STT atstovų paviešintame pranešime.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Po STT kratos savivaldybės teisininkas Ramūnas Godeliauskas traukiasi iš tarnybos, pranešė Rokiškio krašto žinių svetainė Grokiskis.lt.

Iš ryto į savivaldybę atvykę pareigūnai pirmiausia užsuko į administracijos direktoriaus Aloyzo Jočio kabinetą, o po to nuėjo į ketvirtąjį aukštą. Agentai tikrino kai kuriuos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus specialistų kabinetus.

Kaip rašo „Gimtasis Rokiškis“, atlikę kratą R.Godeliausko namuose, STT pareigūnai į rajono policijos komisariatą atvežė keletą ginklų. Komisariato viršininkas Eugenijus Šopis sakė, jog ginklai įsigyti legaliai, tačiau jie buvo laikomi pažeidžiant taisykles, todėl atgabenti į komisariatą. Medžioklei ginklus įsigijęs R.Godeliauskas patikino, jog dieną prieš STT kratą jis išėmė šautuvus iš seifo. Jį ruošėsi remontuoti, todėl iš gyvenamo namo nunešė į garažą. Ginklus žadėjo nuvežti į rajono policijos komisariato saugyklą, tačiau to padaryti nespėjo.     

Roberto Tamulevičiaus nuotr./Lietuva iš oro: Rokiškis
Roberto Tamulevičiaus nuotr./Lietuva iš oro: Rokiškis

Daugiau nei 10 metų savivaldybėje teisininku dirbęs R.Godeliauskas sakė, jog į jį kreipėsi pilietis teisinės pagalbos. „Patariau žmogui, kaip būtų galima išspręsti jo problemą, tačiau kažkas buvo padaryta ne taip, kaip pasiūliau. Greičiausiai todėl šiuo atveju ir susidomėjo teisėsaugos institucijos. Aš šioje byloje esu tarpininkas. Jei būsiu pripažintas kaltu, esu pasiryžęs prisiimti atsakomybę“, – teigė R.Godeliauskas. Kokiam piliečiui teikė konsultacijas, kokiu klausimu, jis neatskleidė, tikindamas, jog tai  ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Anot R.Godeliausko, nenorėdamas trukdyti ikiteisminiam tyrimui, jis nutarė atsistatydinti iš pareigų. Balandžio 15-oji paskutinė jo darbo diena rajono savivaldybėje. Darbas UAB „Rokvesta“ jam žinomas, nes šioje bendrovėje dirbo ir anksčiau. R.Godeliauskas sakė, jog šis įvykis padėjo priimti ne vienerius metus brandintą sprendimą keisti darbą. „Žmonės valstybės tarnautoją labai dažnai kaltina biurokratišku darbu, nenoru spręsti problemas, o kai kuriose situacijose padėti sunku, nes valdininkas yra įpraustas į griežtus rėmus“, –  tikino R.Godeliauskas. Savivaldybės teisininkas pridūrė, jog jį labai slėgė viešumas.

R.Godeliauskas sustabdė narystę partijos „Tvarka ir teisingumas“ Rokiškio skyriuje.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Aloyzas Jočys „Gimtajam Rokiškiui“ sakė, jog iš ryto STT pareigūnai jam pranešė ketinantys atlikti kratą Statybos ir infrastruktūros plėtros bei Architektūros ir paveldosaugos skyrių specialistų kabinetuose. „Daugiau tarnyba jokios informacijos mums nepateikė“, – tikino administracijos vadovas. Anot pašnekovo, susidariusi situacija buvo aptarta su mero pavaduotoju Egidijumi Vilimu, administracijos direktoriaus pavaduotoju Rimantu Velykiu, tačiau ir jie nieko konkretesnio nežino. „Tikiu savivaldybės specialistais, viliuosi, kad jie nenusižengė įstatymams“, – sakė A.Jočys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min