Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 18d. 14:39

Agentai net per tarnybos gimtadienį negali negalvoti apie STT darbą

Artūras Skikas teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Trylika metų gyvuojančiai STT darbo nemažėjai, tačiau specialieji agentai jau turi, ką švęsti.

Tavo „NE“ gali sumažinti korupciją – primena 13-ąsias įkūrimo metines švenčianti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

1997 m. vasario 18 d., siekiant sumažinti korupcijos įtaką ir žalą valstybės gyvenimui, buvo įkurta Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ketvirtadienį trylikos metų veiklos sukaktį mininčios STT pareigūnai ragina nepamiršti, kad visuomenė daugiau laimėtų, jei tinkamai pasipriešintų korupcijai, jei kiekvienas iš mūsų jai pasakytų ryžtingą „NE“.

15min.lt žiniomis, kukli tarnybos įkūrimo metinių šventė bus surengta penktadienį, jos metu bus pagerbti labiausiai to nusipelnę darbuotojai.

„Korupcijos suvokimo indeksas (KSI) Lietuvoje pirmą kartą pasiekė 4,9 balo. Tai reiškia, jog priartėjome prie 5 balų barjero, už kurio – mažai korumpuotos valstybės. Turime bendromis pastangomis daryti viską, kad situacija dar gerėtų. Ilgalaikė šalies gerovė yra daug svarbesnė už trumpalaikę asmeninę naudą. Tai labai svarbu suvokti kiekvienam“, – sako STT direktorius Žimantas Pacevičius.

Žmonės neretai taikstosi su korupcija, kai jos neatpažįsta arba laiko šį reiškinį savaime suprantamu dalyku. Nemažai gyventojų dar nesuvokia, kad kyšio davimas yra kriminalizuota veika, nė kiek ne menkesnė už kitus nusikaltimus.

Korupcijos (lot. corruptio – „gadinimas“, „papirkimas“) apibrėžimų daug. Paprastai korupcija suvokiama kaip piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Korupcija pasireiškia tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose – su ja susiduriama visur, kur asmens galia grįsta visuomenės pasitikėjimu. Dažniausiai pasitaikantys nusikaltimai: kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ir tarnybinių pareigų neatlikimas.

Kadangi korupcija pasireiškia įvairiuose visuomenės sluoksniuose, norint sėkmingai su ja kovoti reikalingas bendras visos visuomenės, valdžios institucijų ir kiekvieno iš mūsų darbas.

Kiekvienas iš mūsų turi prisidėti kovojant su korupcija, teigia STT atstovai.

KARTU MES GALIME:

Stiprinti demokratiją: išmanyti įstatymus ir jų laikytis, dalyvauti antikorupcinėje veikloje. Žinios apie korupciją ir būdus, kaip užkirsti jai kelią, ne tik padeda plėtoti demokratiją – tai didina visuomenės saugumą ir politikų, valstybės tarnautojų ir pareigūnų atsakomybę už savo veiksmus.

Skatinti teisingumą: pranešti apie žinomus korupcijos atvejus STT (visą parą veikiančiu tel. (8 5) 266 3333, el.p. stt@stt, www.stt.lt, tiesiogiai susitikti su pareigūnais). Keldami į viešumą korupcinius nusikaltimus piliečiai gina ne tik savo įsitikinimus, bet ir kitų visuomenės narių interesus.

Šviesti jaunimą: mokyti vaikus ir jaunuolius, kad korupcija negali būti toleruojama. Skiepyti savo vaikams principingumo, dorumo, sąžiningumo vertybes, ugdyti nepakantumą korupcijos apraiškoms.

Elgtis atsakingai ir pilietiškai: atsisakyti duoti ar priimti kyšį, neteisėtą dovaną, skatinti ir kitus elgtis taip pat, o reikalaujantiems arba siūlantiems kyšį priminti, kad už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.

Diskutuoti su valdžios atstovais: priminti sprendimus priimantiems politikams, kad korupcijos mažėjimas – vienas svarbiausių šalies prioritetų. Į aukščiausias valstybės ir valdymo institucijas renkame tautos atstovus tam, kad jie gintų mūsų interesus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min