Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 14:51

STT: Bendrijos vadovas nuteistas už papirkimą – 1 000 kyšis virto 10 000 eurų bauda

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Grynieji eurai

Rugsėjo 9 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje statybos darbais užsiimančios mažosios bendrijos vadovas Šarūnas Šeleika už papirkimą nuteistas 10 000 eurų dydžio bauda.

Baudžiamojon atsakomybėn dėl papirkimo buvo traukta ir pati bendrija, tačiau teismas nusprendė bendriją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir baudžiamąją bylą jos atžvilgiu nutraukti.

Teismo baudžiamuoju įsakymu Š.Šeleikai buvo skirta 8 000 eurų bauda, bet nuteistasis nesutiko, tad aukštesnės instancijos teismas padidino bausmę iki 10 000 eurų.

Šių metų kovo mėnesį ši byla jau buvo baigta teismo baudžiamuoju įsakymu, kuriuo Š.Šeleika buvo pripažintas kaltu ir jam buvo skirta 8 000 eurų bauda, o mažajai bendrijai – 17 000 eurų bauda. Š.Šeleika su šiuo baudžiamuoju įsakymu nesutikus, jis kreipėsi į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus dėl baudų sumažinimo, tačiau teismas bendrijos vadovui skirtą baudą padidino iki 10 000 eurų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai atlikę ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje nustatė, kad bendrijos vadovas statybvietėje, kurioje statybos darbus atlieka jo įmonė, tiesiogiai pasiūlė ir davė 1 000 eurų kyšį valstybės tarnautojui – Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (VDI) Kauno teritorinio skyriaus vyriausiajam darbo inspektoriui už tai, kad jis atlikdamas statybos darbus atliekančių asmenų patikrinimą ir nustatęs statybvietėje nelegaliai dirbančius darbuotojus, jų nefiksuotų patikrinimo dokumentuose ir nepradėtų administracinių nusižengimų teisenos dėl nelegalaus darbo.

Kaip kyšį siūlytus 1 000 eurų teismas nusprendė iš bendrijos vadovo konfiskuoti. Šis nusikaltimas buvo atskleistas VDI Kauno teritorinio skyriaus inspektoriaus dėka, kuris kreipėsi į STT Kauno valdybą, pranešdamas apie bandymą papirkti.

STT pareigūnų atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, antradienį pranešė STT.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:04
01:19
01:59

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min