Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT dėl neskaidrių viešųjų pirkimų iškratė bendrovę „Lietuvos geležinkeliai“ ir jos dukterinę įmonę, sulaikyti 7 asmenys

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus ir Šiaulių valdybų pareigūnai atlieka didelės apimties ikiteisminius tyrimus dėl strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios įmonės AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir jos dukterinės UAB „Gelsauga“ vykdytų viešųjų pirkimų.

Kaip rašoma STT pranešime, STT pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu surinko faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad kai kurie AB „Lietuvos geležinkeliai“ Krovinių vežimo direkcijos, Geležinkelio infrastruktūros direkcijos Šiaulių filialo darbuotojai ir UAB „Gelsauga“ vadovai, galimai piktnaudžiaudami tarnyba, 2013 m. neskaidriai organizavo didelės vertės infrastruktūros remonto ir statybos darbų viešuosius pirkimus.

Įtariama, kad  viešieji pirkimai dėl statybos ir remonto darbų pirkimo būdavo vykdomi iš anksto susitarus su konkrečių bendrovių atstovais dėl viešųjų pirkimų konkursų laimėjimo.

Vykdydami šiuos ikiteisminius tyrimus, STT pareigūnai antradienį atliko virš 30 kratų ir tyrimui reikšmingų dokumentų poėmių AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Gelsauga“ bei su fiktyviais viešaisiais pirkimais susijusiose įmonėse Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje. Įtariant  piktnaudžiavimu arba padėjimu piktnaudžiauti yra sulaikyti 7 asmenys.

Atliekamus ikiteisminius tyrimus kontroliuoja ir jiems vadovauja Vilniaus ir Šiaulių apygardų prokuratūrų prokurorai.

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jog atsižvelgdama į lapkričio 26 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos vykdomą tyrimą, informuoja, kad tol, kol vykdomas ikiteisminis tyrimas, bendrovė susilaiko nuo platesnių, su juo susijusių komentarų.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ žiniomis, tyrimas vykdomas dėl bendrovės antrinės įmonės UAB „Gelsauga“ vykdytų viešųjų pirkimų. UAB „Gelsauga“ yra atskiras juridinis asmuo, savo viešuosius pirkimus vykdantis savarankiškai.

„AB „Lietuvos geležinkeliai“, pasitvirtinus ikiteisminio tyrimo metu pareikštiems įtarimams, imsis griežčiausių sankcijų prieš įtariamus darbuotojus. Bendrovėje šiuo metu atliekamas ir vidinis tyrimas“, – rašoma bendrovės pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min