Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT: ES investicinių lėšų Anykščiuose siekta neteisėtais būdais

Eurai
123rf.com nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl neskaidraus melioracijos darbų viešojo pirkimo konkurso Anykščių rajono Kavarsko seniūnijoje.

Įtariama, kad buvęs Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas A. K. neteisėtai sudarė išskirtines sąlygas uždarajai akcinei bendrovei „Kurklių karjeras“ laimėti Anykščių rajono Kavarsko seniūnijos melioracijos darbų 1 099 465,24 litų vertės viešojo pirkimo konkursą ir pasinaudoti Europos Sąjungos investicinėmis lėšomis.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Žemės ūkio skyriaus vedėjas A. K. susitarė su bendrovės vadovu K. D. į rengiamo viešojo pirkimo konkurso sąlygas įtraukti reikalavimus, kurie diskriminuotų kitus potencialius konkurso dalyvius ir padėtų UAB „Kurklių karjeras“ laimėti viešąjį melioracijos statinių rekonstrukcijos darbų ir paslaugų pirkimo konkursą.

Buvęs Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas, viešojo pirkimo komisijos narys A. T. įtraukė papildomus reikalavimus į šio viešojo pirkimo konkurso sąlygas ir dar prieš konkursą UAB „Kurklių karjeras“ atstovui atskleidė konfidencialią informaciją apie potencialius viešojo pirkimo konkurso dalyvius. Taip UAB „Kurklių karjeras“ direktoriui buvo sudarytos sąlygos atlikti nesąžiningos konkurencijos veiksmus – susitarti su įmonėmis, kad jos nedalyvautų konkurse. Po tokių neteisėtų veiksmų viešojo pirkimo nugalėtoja buvo pripažinta vienintelė konkurse dalyvavusi įmonė – UAB „Kurklių karjeras“.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjui A. K. UAB „Kurklių karjeras“ už laimėtą konkursą atsilygino ne tik piniginiu kyšiu, bet ir statybinėmis medžiagomis bei paslaugomis atliekant kelio remonto darbus palei vedėjo ir jo sūnaus sodybas.

Baudžiamoji byla dėl buvusio Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo, jo pavaldinio ir UAB „Kurklių karjeras“ direktoriaus neteisėtų veiksmų perduota nagrinėti Anykščių rajono apylinkės teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min