Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 19d. 10:40

STT į areštinę uždarė „Sodros“ Rokiškio skyriaus direktorę (papildyta 11.12 val.)

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) Rokiškio skyriuje.

Kaip rašoma STT pranešime, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus bei STT Panevėžio valdybos pareigūnai atliko kratas „Sodros“ Rokiškio skyriaus tarnybinėse patalpose.

„Sodros“ Rokiškio skyriaus direktorei N.A.V. pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Direktorė sulaikyta 48 valandoms.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Papildyta 11.12 val.: Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad ketvirtadienį prokurorai spręs, kokia kardomoji priemonė sulaikytai direktorei bus skiriama.

Prieš savaitę Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnais tirtą neskaidrių viešųjų pirkimų organizavimo Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate baudžiamąją bylą, balandžio mėnesį – Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre.

Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas A.S. reikalavo ir priėmė iš vienos bendrovės pinigais ir paslaugomis – statybinėmis medžiagomis bei statybų darbais – beveik 20 tūkstančių litų kyšį savo namo ir sūnaus pirties remontui už palankių sąlygų sudarymą per viešųjų pirkimų konkursą. Bendrovės vadovui buvo sudaryta galimybė pačiam pasirinkti įmones, kurios pateiktų komercinius pasiūlymus didesnėmis darbų atlikimo kainomis ir padėtų laimėti fiktyviai organizuotą konkursą.

Neteisėtus viršininko nurodymus vykdęs viešųjų pirkimų komisijos narys, buvęs Panevėžio apskrities VPK Logistikos skyriaus vedėjas J.B. kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.

Šiuo metu teisme nagrinėjamoje nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamojoje byloje dėl neskaidrių viešųjų pirkimų Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre nusikalstamų veikų padarymu – kyšininkavimu ir dokumentų klastojimu kaltinamas komisijos pirmininkas, medicinos įstaigos direktorės pavaduotojas A.G.

Prokurorų teigimu, viešųjų pirkimų konkursas dėl Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui priklausančių Juodupės ambulatorijos patalpų remonto buvo fiktyvus. Už dešimties tūkstančių litų kyšį buvo pelnytas viešųjų pirkimų komisijos palankumas, suklastoti dokumentai ir paskelbta konkurso nugalėtoja – viena uždaroji akcinė bendrovė. Šios bendrovės vadovas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, nes buvo išprovokuotas duoti kyšį.

Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kito naudai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, gali būti baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimu arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min