Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT įtaria, kad Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Jonas Misiūnas gelbėjo savo tarnybą kyšiu

Jonas Misiūnas
Etaplius.lt nuotr. / Jonas Misiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį 15min.lt pranešė apie tai, jog Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Jonas Misiūnas darbe buvo neblaivus. Apie tai policijai pranešė profsąjungos atstovai. Policijos pareigūnai viršininko darbe nerado. STT išplatino pranešimą, kad J.Misiūnas saugos tarnybos darbuotojui už tylėjimą perdavė 12 tūkstančių litų.

2014 m. gegužės 6 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai sulaikė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininką Joną Misiūną bei saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovą Robertą Janutį.

Įtariama, kad J.Misiūnas, siekdamas išvengti atleidimo iš pareigų, saugos tarnybos vadovui per tarpininką perdavė 12 tūkstančių litų kyšį.

Įtariama, kad J.Misiūnas, siekdamas išvengti atleidimo iš pareigų, saugos tarnybos vadovui per tarpininką perdavė 12 tūkstančių litų kyšį.

Kyšis turėjo būti už tai, kad saugos tarnybos vadovas, pasinaudodamas savo pažintimis ar kita tikėtina įtaka Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, paveiktų šio departamento vadovus veikti neteisėtai – neatleisti Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko iš darbo.

J.Misiūno karjera ant plauko pakibo pirmadienį, kuomet profesinės sąjungos atstovai įtarė jį atėjus į darbą neblaiviam. Jie iškvietė policijos pareigūnus, kurie darbo vietoje viršininko jau nerado.

Antradienį J.Misiūnas teisinosi, kad darbe girtas nebuvo – visą tai išgalvojo profesinė sąjunga. Sąjungos vadovas Juozas Pocius 15min.lt tvirtino gavęs anoniminę trumpąją žinutę, kad viršinininkas darbe yra girtas. Nuvyko į vietą su policija.

J.Pocius tvirtina, kad viršininko niekas specialiai nesekė. Tik buvo teisėtai reaguojama į pranešimą. Profesinės sąjungos vadovas įsitikinęs, kad viršininkas išsisukinėjo ir slėpėsi pastatuose: „Iš darbo jis nebuvo pasišalinęs. Tai būtų užfiksavę vaizdo kameros. Be to, šalia darbovietės stovėjo jo tarnybinė „Škoda“. Ją nufotografavau kaip įrodymą.“

Juozo Pociaus nuotr./Tarnybinis automobilis „Škoda“
Juozo Pociaus nuotr./Tarnybinis automobilis „Škoda“
 

Įtariamieji sulaikyti 48 valandoms. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min