Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 09:59 , Atnaujinta: 2019 spalio 23d. 11:14

STT įtaria korupciją Mažeikių rajono savivaldybėje, sulaikyti 3 asmenys

Specialųjų tyrimų tarnyba
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Specialųjų tyrimų tarnyba

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos Mažeikių rajono savivaldybėje, organizuojant viešuosius pirkimus. Apie tai tarnyba rašo išplatintame pranešime.

STT pareigūnai vakar sulaikė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narį (buvusį Savivaldybės administracijos direktorių) Bronių Kryžių ir Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėją Sandrą Ramanauskienę. Jiems pareikšti įtarimai dėl didelės vertės kyšių priėmimo (kyšininkavimo).

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Bronius Kryžius
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Bronius Kryžius

Trečiadienį sulaikytas dar vienas Savivaldybės atstovas – Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa, kuris taip pat įtariamas kyšininkavimu.

Mažeikių rajono savivaldybės meras „tvarkietis“ Vidmantas Macevičius BNS patvirtino, kad minimi asmenys yra sulaikyti.

Tiriamos aplinkybės dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų B.Kryžiui einant Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Įtariama, kad Savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus iš anksto susitarus iš pirkimuose dalyvaujančių įmonių atstovų buvo priimti kyšiai už tai, kad šioms įmonėms būtų sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti pirkimus.

Taip pat sulaikyti keturi minėtų privačių įmonių atstovai. Jiems pareikšti įtarimai dėl Savivaldybės darbuotojų papirkimo.

Įtariamųjų darbo vietose ir namuose buvo atliktos kratos.

BNS taip pat rašo, kad Lietuvos socialdemokratų partijos komunikacijos vadovas Justinas Argustas BNS nurodė, kad B.Kryžiaus narystė stabdoma.

„B.Kryžiaus narystė partijoje yra stabdoma skyriaus prezidiumo sprendimu – partijos vardu jis veikti nebegali. Pareigūnų pareikšti įtarimai garbės nei jam, nei partijai nedaro. Pasitikime teisėsauga, ikiteisminis tyrimas atsakys į visus klausimus“, – teigė jis.

Mažeikių meras V.Macevičius BNS sakė nežinantis, kurie pirkimai pateko į teisėsaugos akiratį.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vidmantas Macevičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vidmantas Macevičius

„Manau, kad STT taip pat turėtų pakviesti darbuotojus iš viešųjų pirkimų skyriaus – ar liudininkais, ar kitaip. Kokie tie pirkimai – nežinau, jų yra dešimtys, bet tai yra buvę epizodai. Mes taip pat esame darę viešųjų pirkimų auditą, klausimai yra kilę tarybos nariams dėl pirkimų, dėl darbų vykdytų, kur vykdė, kur nevykdė“, – sakė meras.

Jo žiniomis, A.Žiulpa šiuo metu atostogauja.

B.Kryžius buvo ilgametis Mažeikių savivaldybės administracijos direktorius – šias pareigas jis ėjo nuo 2003 metų iki šiemet balandžio, kai po rinkimų pasikeitė savivaldybės tarybos sudėtis ir socialdemokratai liko opozicijoje.

B.Kryžius nuo 1995 metų renkamas į Mažeikių rajono tarybą, yra dirbęs mero pavaduotoju, 1997–2000 metais buvo rajono meru.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:26
01:34
01:36

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min