TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

STT: Kauno rajono savivaldybės tarnautojams – per daug pagundų įklimpti į korupcijos liūną

Kauno rajono savivaldybei STT pateikė pastabų ir rekomendacijų kovojant su korupciją
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno rajono savivaldybei STT pateikė pastabų ir rekomendacijų kovojant su korupciją
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Kauno rajono savivaldybėje. Nustatyta, kad savivaldybėje tarnautojams suteikta per daug įgaliojimų ir palikta daug spragų procedūrose nuomojant socialinius būstus bei kitą savivaldybės turtą.

STT atlikto korupcijos rizikos analizę, kaip Kauno rajono savivaldybėje reglamentuojamas socialinio būsto administravimas, nuoma bei ilgalaikio materialiojo turto valdymas, naudojimas ir disponavimas, praneša STT.

STT nustatė, kad savivaldybės vidiniuose teisės aktuose reglamentuotas asmenų aptarnavimas ne visiškai atitinka „Vieno langelio“ principą. Interesantams sudaromos sąlygos asmeniškai ir neformaliai kontaktuoti su specialistais, o tai sudaro prielaidų korupcijos pasireiškimo tikimybei atsirasti.

Interesantams sudaromos sąlygos asmeniškai ir neformaliai kontaktuoti su specialistais, o tai sudaro prielaidų korupcijos pasireiškimo tikimybei atsirasti. 

Daug galimybių korupcijai atsiveria administruojant socialinius būstus, sudarant sąrašus turintiems teisę į socialinį būstą ir juos išnuomojant šeimoms, socialiai remtiniems gyventojams.

Per 2013 metus viešojo konkurso būdu išnuomojo savivaldybei nuosavybės teise priklausančias negyvenamąsias patalpas aštuonioms įmonėms bei privatiems asmenims. Nors turtas joms nuomojamas laikantis įstatymų, tačiau savivaldybė nenumačiusi aiškių nuomos ir turto priežiūros sąlygų.

Taip pat STT teigimu, Kauno rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija nevykdo aktyvios antikorupcinės veiklos.

STT daro išvadą, kad dėl netiksliai apibrėžtų administracinių procedūrų, sprendimų priėmimo tvarkos, Kauno rajono savivaldybės darbuotojams yra suteikiami per platūs įgaliojimai.

STT nuomone, savivaldybės vidiniuose teisės aktuose būtina reglamentuoti visas darbuotojų atliekamas administracines procedūras, jų eiliškumą ir terminus, išsamiau apibrėžti Savivaldybės patvirtintų komisijų vaidmenį ir darbo reglamentus.

Taip pat STT pateikė Savivaldybei pasiūlymų, padėsiančių pagerinti institucijos veiklą vykdant korupcijos prevenciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min