TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

STT sučiuptas Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktorius Mindaugas Dėlkus bus suimtas 3 mėnesius

Mindaugas Dėlkus
Vikipedijos nuotr. / Mindaugas Dėlkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apylinkės teismas penktadienį paskyrė kardomąsias priemones trims įtariamiems – Šiaulių darbo rinkos mokymo centro vadovui Mindaugui Dėlkui, vyriausiąjai buhalterei Renatai Povilaitienei ir dar vienos viešosios įstaigos direktoriui.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnams tęsiant didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir jo iššvaistymo, neteisėto disponavimo elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisėto praturtėjimo, 2014 m. gegužės 16 d. Šiaulių apylinkės teismas VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro (ŠDRMC) direktorių Mindaugą Dėlkų leido suimti 3 mėnesiams, vienos viešosios įstaigos direktorių – 1 mėnesiui, ŠDRMC vyriausiąją buhalterę Renatą Povilaitienę – 15 parų, penktadienį pranešė STT.

Kaip išvakarėse rašė 15min.lt, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktorius M.Dėlkus įtariamas iš valstybės pavogęs beveik pusantro milijono litų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai tris įtariamuosius sulaikė trečiadienį.

Įtariama, kad ŠDRMC direktorius M.Dėlkus, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas turtinės ir kitokios naudos, savo ir jam artimų asmenų vardu registruotus automobilius nuomojo paties vadovaujamai viešajai įstaigai.

Už šių automobilių nuomą 2009-2014 metais į M.Dėlkaus ir jam artimų asmenų sąskaitas buvo pervesta daugiau nei 750 tūkstančių litų.

Turėdamas minėtų asmenų banko mokėjimo korteles ir prisijungimo duomenis prie banko sąskaitų, M.Dėlkus didelę dalį šių pinigų galimai pasisavino juos pats išgrynindamas bankomatuose.

Taip pat įtariama, kad galimai siekiant turtinės naudos sau ir savo artimiesiems ŠDRMC direktoriaus iniciatyva, buvo įsteigta kita viešoji įstaiga, kuriai būtų sudarytos sąlygos nuolat laimėti ŠDRMC skelbiamus paslaugų pirkimo konkursus, tokiu būdu šiai įstaigai užtikrinant pastovias pajamas.

Pasinaudojant šiomis pajamomis bei už palūkanas paskolintomis asmeninėmis M.Dėlkaus piniginėmis lėšomis minėtos įstaigos vardu buvo perkami nekilnojamojo turto objektai bei verčiamasi ūkine komercine veikla, galimai apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą.

Tai galimai užtikrindavo pastovias neteisėtas pajamas ŠDRMC direktoriui bei jo artimiems žmonėms. Ikiteisminio tyrimo metu jau nustatyta, kad buvo įsigyta nekilnojamojo turto daugiau nei už 700 tūkstančių litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min