Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 8d. 08:18 , Atnaujinta: 2019 balandžio 8d. 11:45

STT sulaikė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinį direktorių

RImantas Šidlauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Rimantas Šidlauskas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu, sekmadienį sulaikė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinį direktorių Rimantą Šidlauską ir dar du asmenis, skelbiama pirmadienio rytą išplatintame STT pranešime spaudai.

„Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad R.Šidlauskas ir vienos užsienio akcinės bendrovės filialo Lietuvoje darbuotojas susitarė priimti kyšį iš Rusijos Federacijos piliečio, vieno Rusijos banko kontrolinio akcijų paketo valdytojo“, – teigiame pranešime.

Įtariama, kad už kyšį R.Šidlauskas pažadėjo, pasinaudodamas savo ankstesne ilgamete diplomatine tarnyba, galimai paveikti asmenis, kad Rusijos Federacijos piliečiui būtų išduota Šengeno valstybės viza.

BNS žiniomis, sulaikytasis Rusijos pilietis – Rinatas Nasirovas, su žmona valdantis banką „Novyj promyšlenyj bank“. Kaip skelbta Rusijos žiniasklaidoje, Rusijos centrinis bankas į mažiausių pagal turto vertę šalies komercinių bankų grupę patenkančio „Novyj promyšlenyj bank“ licencijos galiojimą sustabdė 2018-ųjų vasarį dėl pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos reikalavimų daugkartinių pažeidimų.

Licencija anuliuota 2018-ųjų rugpjūčio 3-iąją. Prieš tai „Novyj promyšlenyj bank“ centrinio banko dukart įspėtas dėl šiurkščių veiklos pažeidimų. Veiklą 1990 metais pradėjęs bankas orientavosi į juridinių asmenų aptarnavimą, turėjo tik vieną biurą Maskvoje.

Įtariama, kad už kyšį R.Šidlauskas pažadėjo, pasinaudodamas savo ankstesne ilgamete diplomatine tarnyba, paveikti asmenis, kad Rusijos piliečiui būtų išduota Šengeno valstybės viza.

BNS šaltinių duomenimis, Šengeno vizą R. Nasirovui Lietuvos institucija išdavė kovą.

R.Motuzas: negali būti jokio poveikio

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas BNS pirmadienį teigė nieko nežinąs apie teisėsaugos atliekamą tyrimą. R.Motuzas tikino, kad nėra jokių galimybių paveikti diplomatus išduodant Šengeno vizas.

„Negali būti jokio poveikio, nes reikalavimai nustatyti mūsų teisės aktais ir taip pat dėl Šengeno vizos, tai yra Europos Komisijos teisės aktais. Kiekvienas pilietis, kuris kreipiasi, turi atitikti reikalavimus Šengeno vizai gauti. Žinoma, kad mūsų ambasada išduoda nacionalines, Šengeno vizas, Rusijoje yra 17 vizų centrų, bet visada galutinį spendimą priima mūsų ambasados konsulai, kurie pagal konsulinį statutą yra savarankiški ir nepriklausomi priimant sprendimą“, – aiškino R.Motuzas.

R.Motuzas tikino, kad nėra jokių galimybių paveikti diplomatus išduodant Šengeno vizas.

Jis teigė su R.Šidlausku bendravęs labai seniai, kaip su pramonininkų asociacijos atstovu verslo reikalais.

Užsienio reikalų ministerija šiuo metu aiškinasi situaciją, BNS sakė ministro Lino Linkevičiaus atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai reikalaus asociacijos vadovų atsakomybės

Į sulaikymą sureagavo ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai – bus reikalaujama Asociacijos prezidento Benjamino Žemaičio paaiškinimų ir atsakomybės.

„Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai akcentuoja, kad samdomo Asociacijos direktoriaus sulaikymas pagal viešai pateiktą informaciją susijęs su jo ankstesne veikla bei pažintimis ir neturi jokių sąsajų su Vilniaus rūmų veikla“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai visad siekė ir sieks aukščiausių verslo etikos standartų, todėl šis įvykis skaudžiai atsilieps ne tik asociacijos, bet ir regioninių rūmų veiklai. Esame įsitikinę, kad atsakomybę, pirmiausia, turėtų prisiimti Asociacijos prezidentas B.Žemaitis bei tikimės ryžtingų jo žingsnių. Regioniniai rūmai artimiausiu metu turėtų priimti sprendimą dėl tolimesnės Asociacijos vadovų veiklos, kuri sunkiai įmanoma tokiomis aplinkybėmis“, – pažymi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Vilniaus rūmai pasitiki Lietuvos institucijomis bei tiki objektyviu ir greitu tyrimo užbaigimu.

„Suprantame, kad šis įvykis nesuteikia papildomo pasitikėjimo verslo organizacijomis. Visgi Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai bei kiti regioniniai rūmai savo veikla sieks įrodyti, kad samdomo asociacijos direktoriaus galimai neteisėta veikla neturėjo nieko bendro su regioninių rūmų veikla. O Asociacijos laukia rimti struktūriniai pokyčiai“, – pažymi Vilniaus rūmų prezidentas.

56 metų R.Šidlauskas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijai vadovauja nuo 2009 metų.

Anksčiau, nuo 1989-ųjų, jis dirbo Užsienio reikalų ministerijos I sekretoriumi, skyriaus vedėjo pavaduotoju, skyriaus vedėju, Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotoju, o vėliau ir direktoriumi. 1994–1996 m. R.Šidlauskas buvo ministro pavaduotojas, ministerijos sekretorius. Vadovavo valstybės sienos delimitavimo ir demarkavimo bei ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo Baltijos jūroje nustatyti komisijai.

1999–2002 m. – Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kanadoje, 2002 m. rugsėjo mėn. – 2008 m. rugpjūčio mėn. – nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Rusijos Federacijoje, o 2003–2008 m. – kartu ir ambasadorius Armėnijai.

2008–2009 m. – Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės politikos departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min