Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 5d. 09:05 , atnaujinta: 2012 spalio 5d. 12:07

STT sulaikė Vilniaus miesto savivaldybės Teisės departamento vadovą Egidijų Vilkicką, kuris įtariamas 20 tūkst. litų kyšio paėmimu

Egidijus Vilkickas
Vilnius.lt nuotr. / Egidijus Vilkickas

Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai ketvirtadienį sulaikė Vilniaus miesto savivaldybės Teisės departamento direktorių Egidijų Vilkicką, kuris įtariamas reikalavęs bei priėmęs 20 000 Lt kyšį.

Po sulaikymo pareigūnai atliko kratas jo automobilyje, gyvenamojoje vietoje bei darbo kabinete – Vilniaus miesto savivaldybėje. Taip pat buvo sulaikytas ir pastarajam nusikalstamą veiką padėjęs daryti asmuo A.Š.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikalstamos veikos, numatytos LR Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. (Kyšio priėmimas už neteisėtus veiksmus). Sugriežtinus bausmes už korupcinius nusikaltimus, ši veika laikoma sunkiu nusikaltimu, už kurį įstatymas numato bausmę – baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

Šis ikiteisminis tyrimas nesusijęs su kitu Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamu ikiteisminiu tyrimu dėl Vilniaus miesto savivaldybės vicemero Romo Adomavičiaus galimai nusikalstamos veikos.

E.Vilkickas sulaikytas dėl teritorijų planavimo dokumentų

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius teigė, kad daug informacijos apie E.Vilkicko sulaikymą jiems nėra pateikta. „Žinios yra tokios, ką visi perskaitėme šios dienos žiniasklaidoje. Vakar Vilniaus miesto savivaldybėje lankėsi STT darbuotojai, atliko kai kurių dokumentų poėmį ir kiek žinau vakare buvo tikrinamas Teisės departamento direktoriaus kabinetas“, – teigė V.Klimantavičius.

Administracijos direktorius prisipažino žinąs, dėl kokių sprendimų sulaikytas E.Vilkickas, bet esą to negali atskleisti. Jis tik sakė, kad tai susiję su teritorijų ir miesto planavimo klausimais.

Ankstesnių E.Vilkicko sprendimų savivaldybė peržiūrėti neketina. „Teisės departamento pareiga yra tikrinti savivaldybės rengiamų dokumentų teisėtumą. Veiklą vertinu labai gerai, kaip labai profesionalios komandos veiklą, savarankiškai jie dokumentų nerengia, teikia išvadas dėl savivaldybės priimamų dokumentų teisėtumo“, – aiškino V.Klimantavičius.

Direktoriaus teigimu, Teisės departamento išvadų vienas E.Vilkickas niekada netvirtino, tai buvęs komandinis darbas.

Sulaukę teisėsaugos institucijų sprendimo Vilniaus savivaldybės vadovai tvirtina juos vykdysiantys. V.Klimantavičius tvirtino neturėjęs jokių signalų dėl neteisėtų E.Vilkicko veiksmų, nes jeigu ką nors būtų žinojęs – toks žmogus nedirbtų savivaldybėje.

„Tai savo srities profesionalas. Tiesą pasakius, jeigu įtarimai pasitvirtintų, tai man būtų didelis šokas“, – teigė V.Klimantavičius.

E.Vilkicką įvardija kaip A.Zuokui artimą žmogų

Savivaldybės užkulisiuose kalbama, kad pastaruoju metu itin pailgėjo teritorijų planavimo dokumentų derinimas, todėl kai kurių politikų nestebina verslo atstovų bandymai problemas spręsti tokiu būdu – bandant papirkti pareigūnus. Tad šis papirkimo skandalas galįs būti ne paskutinis.

Vienas aršiausių mero Artūro Zuoko kritikų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vidas Urbonavičius tvirtino, kad E.Vilkickas yra itin artimas merui asmuo. „Poną E.Vilkicką tenka pažinoti jau antra kadencija, šitose pareigose jis yra nuo praeitos kadencijos pradžios. Ponas Egidijus buvo tuometinio Teisės departamento direktoriaus Jovito Elzbergo pavaduotojas ir taip gavosi, kad pavaduotojas pakeitė savo vadovą. Dėl J.Elzbergo klausimų nekyla, nes jis nuėjo atstovauti įmonėms, su kuriomis jis turėjo santykių būdamas šitame poste. Berods, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad jis pasielgė neetiškai“, – sakė V.Urbonavičius.

Esą iš pradžių E.Vilkicko kompetencija niekam nekėlė klausimų, jis dirbo profesionaliai, bet atėjus A.Zuokui į valdžią jis tapo labai artimas mero komandos žmogus.

Kas galėtų būti tas žmogus, galima davęs kyšį E.Vilkickui, V.Urbonavičius teigė nenorįs spėlioti, bet jam ateiti į savivaldybę leidimą turėtų būti išdavęs pakankamai aukštas pareigas užimantis savivaldybės darbuotojas. Ši situacija V.Urbonavičiui atrodo suijusi su savivaldybėje esą išplitusiu tarpininkavimo verslu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min