Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 29d. 18:34

Su 300 gramų kanapių įkliuvusiai 81-erių metų narkotikų prekeivei – netikėta teismo malonė

Galina Demčiuk
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Galina Demčiuk

Tarp kanapių mėgėjų 81-erių metų Galina Demčiuk buvo žinoma Bobutės pravarde. Praėjusių metų lapkritį ji įkliuvo su nemažu kiekiu marihuanos – daugiau nei 300 gramų, kartu įkliuvo ir iš jos narkotikų įsigijęs Sergejus Kolesnikovas. G.Demčiuk teismui pasekė pasaką, kad kanapėmis ji niekada neprekiavo, esą viskas buvo skirta palengvinti kančias nuo vėžio mirštančiam jos vyrui. Teisėjas šia pasaka nepatikėjo, tačiau vis tiek skyrė labai švelnią bausmę.

G.Demčiuk prokurorai apkaltino sunkiu nusikaltimu – prekyba narkotikais. Baudžiamajame kodekse už šį nusikaltimą numatyta tik laisvės atėmimo bausmė, mažiausiai 2, o daugiausiai 8 metams.

Tačiau bylą išnagrinėjęs teisėjas Darius Lukaitis buvo gailestingas. Vargu, ar pensininkei sukels problemų jai skirta bausmė – jai metams ir 8 mėnesiams apribota laisvė.

Senjorė negalės iš namų išeiti nuo 21 val. iki 6 val., nebent tai susiję su jos gydymu.

Taip pat nuspręsta konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gautus 10 eurų – tiek Sergejus Kolesnikovas sumokėjo senolei už gramą „žolės“.

„G.Demčiuk padarė sunkų nusikaltimą. Sankcija – tik laisvės atėmimo bausmė. Tačiau tai nebūtų teisinga bausmė, – konstatavo teisėjas. – Ji garbaus amžiaus, prižiūri sunkiai sergantį vyrą, jokių ją neigiamai charakterizuojančių duomenų nėra.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Teisėjas Darius Lukaitis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Teisėjas Darius Lukaitis

Beje, pas G.Demčiuk buvo rasta maždaug 4 tūkst. eurų grynaisiais. Ji aiškino, kad šie pinigai ne jos, o anūkės.

Šią sumą pasaugojo teisėsauga, tačiau po teismo sprendimo įsiteisėjimo ji bus grąžinta senjorei.

Švelniai nubaustas ir kanapių įsigijęs S.Kolesnikovas, jam skirta 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, iš namų jis negalės išeiti nuo 23 val. iki 7 val., nebent tai susiję su darbu.

Senjorės pasakomis teismas nepatikėjo

15min jau rašė, kad ši istorija prasidėjo praėjusių metų lapkričio 27-osios vakarą.

Kaip teisme pasakojo patrulis, tą vakarą jis sulaukė kolegų prašymo užmesti akį į kiemą sostinės Šv. Stepono gatvėje. Buvo turima informacijos, kad čia galbūt prekiaujama narkotikais.

„Mes nuvykome tuo adresu, įėjome į namo laiptinę ir viskas įvyko kaip filme, iškart iš nurodyto buto išėjo kaltinamasis“, – pasakojo pareigūnas, parodydamas į teisme sėdintį Sergejų Kolesnikovą.

21-erių metų vaikino kišenėje neuniformuoti pareigūnai rado maišelį su 0,85 g kanapių. Paklaustas, kur jas gavo, jis esą parodė į G.Demčiuk butą, po to atsisakė toliau kalbėti.

Teisme liudijęs pareigūnas užsiminė, kad net kratos metu senjorė nestokojo geros nuotaikos ir juokavo su policininkais.

„Aš nepardavinėjau. Kalta tuo, kad laikiau. Aš neplatinu, – teisme kalbėjo pati G.Demčiuk. – Mano vyras serga gerklės vėžiu ir kai jis parūkydavo, jam būdavo lengviau. Todėl aš ir nupirkau, tą aš pripažįstu. Nežinau, ką dar galiu pasakyti.“

Narkotikus esą ji pirko iš atsitiktinės čigonės, nugirdusios apie vyro bėdas. Tačiau teisėjas šia versija suabejojo.

„Pagrindinis iškilęs klausimas, ar G.Demčiuk laikė kanapes turėdama tikslą jas platinti. Teismo vertinimu, pakanka įrodymų, kad G.Demčiuk tokį tikslą turėjo“, – paskelbė teisėjas.

Senjorė pasakojo, kad iš romų tautybės moters narkotikų ji įsigijo net dukart.

„Teismas įvertino tai, kad G.Demčiuk neteisėtai laikė gana nemažą kanapių kiekį, 300,6 gramo, o tai 60 kartų viršijo nedidelį šios medžiagos kiekį, – konstatavo teisėjas. – Teismas kritiškai įvertino G.Demčiuk parodymus, kad ji neva pirko narkotines medžiagas iš romų tautybės moters. Anot jos, ji pirko du kartus. Antrą kartą pirko, kai, pasak kaltinamosios, jos vyras nesurūkė pirmo kiekio narkotinių medžiagų. Pirko 200 gramų, nors laikė jau 100 g. Tas pirkimas kelis kartus yra nelogiškas elgesys.“

Teisėjas įvertino ir tai, kad vargu, ar pareigūnus pasiektų informacija apie narkotikus, jei kanapės būtų skirtos tik asmeniniam naudojimui.

„Teismas įvertino tai, kad kanapės buvo laikomos, kad skirtingose vietose laikomos, taip pat nevienodais būdais. Dalis buvo supakuota į mažesnius kiekius. Vienam asmeniui vartojant narkotines medžiagas, nėra reikalo laikyti taip padalintos narkotinės medžiagos“, – skelbė teisėjas.

Tiesa, šis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs, ji per 20 dienų galima apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min