TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Su kontrabandininkų gauja pareigūnams įkliuvo ir atostogaujantis pasienietis (nuotraukos)

Kontrabandininkų automobilis
VSAT nuotr. / Kontrabandininkų automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagėgių pasieniečiai prie sienos su Rusija sulaikė kontrabandinių cigarečių krovinį, jomis prikimštą automobilį bei šešis prie šios kontrabandos gabenimo, įtariama, prisidėjusius Tauragės apskrities ir Šilutės gyventojus. Pasieniečiai sulaikė ir vieną su šia grupuote, įtariama, susijusį Plaškių užkardos pareigūną.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienio naktį VSAT Pagėgių rinktinės Imuniteto poskyrio, Specialiosios paskirties būrio, Operatyvinės veiklos skyriaus ir Plaškių užkardos pasieniečiai termovizorinės technikos pagalba užfiksavo, kad Šilutės rajono Galzdonų kaimo ribose iš Rusijos Nemunu į Lietuvą motorine valtimi buvo atplukdytas dėžių krovinys.

Apie įvykį ir į kaimyninės šalies teritoriją grįžusią valtį Pagėgių rinktinės pasieniečiai pranešė Rusijos pareigūnams, o patys Lietuvos pusėje stabdė nuo Nemuno kranto į šalies gilumą pradėjusį judėti automobilį Volkswagen Golf. Jo vairuotojas nepakluso reikalavimui sustoti, todėl VSAT pareigūnai ant kelio patiesė priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį „ežį“.

Jį pervažiavęs bėglys dar nuriedėjo apie pusšimtį metrų, kol pajuto, kad automobilio padangos yra pradurtos. Tuomet golfo vairuotojas sustojo ir iššokęs iš mašinos tamsoje bandė pasprukti. Jį iškart sučiupo atskubėję pasieniečiai.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis 29-erių metų Tauragės rajono gyventojas automobiliu išimtomis galinėmis sėdynėmis gabeno 15 dėžių, iš viso 7 tūkst. 500 pakelių, cigarečių „Jing Ling“ su Rusijos akcizo ženklais.

Tuo pat metu pasieniečiai iššukavo aplinkines vietoves ir netoliese sulaikė dar tris Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojus, 26-erių, 35-erių ir 38-erių, įtariama, krovusius sulaikytą kontrabandą. Iškart po sulaikymo kita VSAT pareigūnų grupė Šilutės rajono Usėnų kaime sulaikė ir 23-ejų tauragiškį, įtariama, šio krovinio gabenimo organizatorių.

Tęsiant tyrimą Pagėgių rinktinės pareigūnams ketvirtadienį įkliuvo su šios grupės veikla siejamas 22-ejų šilutiškis – jis sulaikytas savo namuose. Be to, Pagėgių pasieniečiai sulaikė ir atostogaujantį ne tarnybos metu buvusį 41-erių metų Plaškių užkardos pareigūną, taip pat siejamą su įkliuvusių įtariamųjų kontrabandininkų veikla.

Visus septynis sulaikytus asmenis VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai uždarė į areštinę. Rinktinėje dėl kontrabandos ir neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Manoma, kad artimiausius metu sulaikytųjų skaičius dar padidės.

Cigaretės ir automobilis saugomi Plaškių užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min