2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Su mafija susietas buvęs policijos poetas Petras Klimavičius dėl šmeižto padavė į teismą žurnalistą Giedrių Leškevičių, prodiuserį Virginijų Gaivenį ir visą LNK televiziją

Teismas sostinėje rengiasi nagrinėti anksčiau policijoje dirbusio, o vėliau nuteisto ir net recidyvistu pripažinto vilniečio Petro Klimavičiaus reikalavimą nubausti laidos „Abipus sienos“ kūrėjus.
15min.lt žurnalistą P.Klimavičius teisme nufotografo greičiau nei pats buvo nufotografuotas.
15min.lt žurnalistą P.Klimavičius teisme nufotografo greičiau nei pats buvo nufotografuotas. / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas atvertė vilniečio Petro Klimavičiaus privataus kaltinimo tvarka keliamą baudžiamąją bylą.

Posėdžių sekretorės klausiama, kas atvyko į posėdį, teisėja Danutė Mickevičienė patikslino: „Jie įvardinti kaip kaltinamieji, bet čia dar ne kaltinamieji.“

Buvusio policijos poeto, bet tarnybos netekusio, teisto ir net recidyvistu pripažinto P.Klimavičiaus pastangomis į kaltinamųjų suolą sodinami populiarios publicistinės laidos kūrėjai: žurnalistė Diana Mundrienė, vedėjas Giedrius Leškevičius, prodiuseris Virginijus Gaivenis.

Baudžiamosios atsakomybės P.Klimavičius reikalauja ir iš dviejų juridinių asmenų – LNK televizijos ir Alvydos Gaivelienės vadovaujamos bendrovės „Virginijaus studija“.

LNK nuotr./Abipus sienos vedėjas Giedrius Leakevičius
LNK nuotr./„Abipus sienos“ vedėjas Giedrius Leškevičius

Tiesa, Gaivenių interesams teisme atstovaujantis patyręs teisininkas Valdemaras Bužinskas iškart atkreipė dėmesį, kad pagal P.Klimavičiaus pareiškime nurodytą Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnį – už šmeižtą, juridiniai asmenys apskritai negali būti traukiami atsakomybėn. Pagal BK, už tokio pobūdžio nusikalstamą veiką atsako tik privatūs asmenys.

Grasino atidaužyti kepenis

P.Klimavičius pasijuto apšmeižtas po to, kai „Abipus sienos“ pasakojo apie buvusio pareigūno sąsajas su „Vilniaus brigada“ ir nusikaltimus už kuriuos vyriškis buvo nuteistas.

Sausio 10 d. laidos „Abipus sienos“ anonsas: mafijos pasiutpolkė su ekspolicininku Klimavičiumi“ skambėjo taip:

Už ką ekspolicininkas pripažintas recidyvistu? Už ką jis be gailesčio pasiųstas į Lukiškes? Dar visai neseniai Petras Klimavičius sėkmingai kūrė įžūlių banditų vaidmenis televizijos serialuose. Tačiau turbūt mažai kas įsivaizdavo, kad įvertinimo jis sulauks ne kaip talentingas aktorius, o kaip tikrų tikriausias nusikaltėlis.

„Jie pamiršo, kad aš stovėjau basas prie Vyriausybės, kovojau už policininkų teises. Jie pamiršo – todėl ir apkaltino nebūtais dalykais“, – įsitikinęs buvęs policijos vyriausiasis tyrėjas P.Klimavičius.

Girdėdami, kad Petras Klimavičius – ne koks nusmurgėlis, o poetas ir aktorius, kažkada vadintas geriausiu ir profesionaliausiu policininku, aplinkiniai gūžčiojo pečiais. Tai kodėl jis tuomet, jei padorus ir išsilavinęs, kaimynus apgaudinėja ir terorizuoja? Kodėl nesigėdydamas kelia prieš juos ranką?

Darbo sostinės policijoje buvęs vyresnysis inspektorius P.Klimavičius neteko dėl santykių su „Vilniaus brigados“ lyderio Boriso Dekanidzės dešiniąja ranka laikytu I.Tiomkinu.

„Jis man pirmiausia į pilvą trenkė, sakydamas, kad atidaužysiu tau kepenis“, – prisiminė Silvija Ramanauskienė, viena iš nukentėjusiųjų.

P.Klimavičius prieš teismą stojo dėl savavaldžiavimo, panaudojant fizinę ir psichinę prievartą. Atėjęs į paskutinį teismo posėdį išklausyti nuosprendžio šis ekspolicininkas atrodė ramus ir linksmas. Tačiau išvydęs teismo salėje lūkuriuojančius du pareigūnus, jis veikiausiai suprato, jog šį kartą išsisukti jam nepavyks.

Karjerą sugadino pažintis su Timocha

15min.lt primena, kad  poezijos knygos „Mentas negali nemylėti“ autorių Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas buvo pripažinęs kaltu dėl savavaldžiavimo bei sukčiavimo. P.Klimavičiui skirta reali dvejų metų nelaisvės bausmė, jis suimtas teismo salėje.

Tiesa, po keturių mėnesių aukštesnės instancijos teismas, patvirtinęs P.Klimavičiui kaltinimus dėl savavaldžiavimo ir sukčiavimo, nurodė buvusį policininką lygtinai paleisti į laisvę – žemesnis teismas buvo netinkamai parinkęs bausmę, skirdamas 34 metų vyriškiui realią nelaisvę.

Darbo sostinės policijoje buvęs Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato vyresnysis inspektorius P.Klimavičius neteko dėl santykių su „Vilniaus brigados“ lyderio Boriso Dekanidzės dešiniąja ranka laikytu Igoriu Tiomkinu, pravarde Timocha.

Kaip dar 2007 m. rašė delfi.lt, prokurorai P.Klimavičių apkaltino piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumento suklastojimu, o I.Tiomkiną – padėjimu padaryti nusikalstamą veiką.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai buvo užfiksavę labai atvirus vyriškių telefoninius pokalbius. Pašnekesiai rodė, kad P.Klimavičius galėjo palaikyti šiltus santykius su I.Timocha.

Pokalbių metu I.Tiomkinas į pareigūną kreipėsi „Sveikas, Petručio“, pasidomi, kaip šis gyvuoja. P.Klimavičius irgi nevengė familiarumo. Pokalbių pradžioje jis gražiai pasisveikindavo „Sveikutis“, vėliau palinkėdavo sveikatos.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 3-iame apylinkės teisme taikimasis posėdis P.Klimavičiaus ir „Abipus sienos“ kūrėjų byjoje buvo atidėtas, nes atvyko ne visi proceso dalyviai. Laidos vedėjui G.Leškevičiui apie posėdį nebuvo pranešta – neįteiktas šaukimas.

Kitas bandymas be baudžiamosios bylos sutaikyti P.Klimavičių ir televizininkus teisme numatomas rugpjūčio 28 dieną.

Tiesa, sutaikymu čia nekvepia, nes P.Klimavičius atėjo į teismą nusiteikęs ryžtingai, o V.Gaivenis 15min.lt sakė, kad ši byla keliama visiškai nepagrįstai, laidos kūrėjai nieko nepažeidė.

VIDEO: 15min.lt - Petras Klimavičius kelia bylą TV laidos kūrėjams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min