Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 11d. 21:35

Su meška narve užsirakinęs N.Zobovas nesileidžia į derybas ir tikisi šturmo

Rokiškio rajone esančiame „Ąžuolyno meškučių cirko“ įkūrėjo Nikolajaus Zobovo dvare verda tikra drama. N.Zobovui panaikintas leidimas laikyti laukinius gyvūnus, o vienintelę likusią mešką Vipą ketinama konfiskuoti ir pervežti į Lietuvos zoologijos sodą. Tačiau paimti gyvūną iš šeimininko gali būti sudėtinga. Aplinkosaugininkai nesėkmingai bando derėtis su N.Zobovu, o pastarasis jau tikisi šturmo.

Dieną prie N.Zobovo dvare esančio meškos voljero išsirikiavo gausybė pareigūnų. Pajėgas čia atsiuntė policija, aplinkosauga, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Taip pat atsiųsti ir Lietuvos zoologijos sodo atstovai, kurie atsivežė ir specialią priekabą gyvūnui gabenti.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./N.Zobovo dvare
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./N.Zobovo dvare

Tačiau mešką iš Nikolajaus Zobovo paimti nebus paprasta. Vyras pasakoja, kad aplinkosaugininkų įkalbinėjimui nepasiduos ir jau planuoja, kaip elgsis, jei į narvą bus bandoma patekti jėga.

„Pamačiau, kas darosi, pamačiau, kad atvažiavo zoologijos sodas. Supratau, kad bus šturmas ir migdys mešką. Kitaip jie jos nepasiims. Aš tada bėgte nubėgau, užsirakinau šitame voljere su meška. Jie planavo pro grotas šauti. Kaip žinote, šiandien 30 laipsnių karščio, o migdyti galima tik iki 22 laipsnių temperatūros. Paskui meška gali net neatsikelti. Ką jie čia išdarinėja? Dabar Aras gal atvažiuos, gal šturmuoti ruošiasi“, – sakė Nikolajus Zobovas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./N.Zobovo dvare
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./N.Zobovo dvare

Pasak Nikolajaus Zobovo, iš jo mešką atimti norima neva dėl netinkamų jos laikymo sąlygų. Tačiau cirko įkūrėjas tikina, kad gyvūnui čia sąlygos netgi geresnės nei minimaliai reikalaujama.

„Kada pirmą kartą buvo patikrinimas, voljeras stovėjo dar didesnis nei šitas. Bet jie sako, kad nėra vonios su vandeniu, smėlio nėra. O aš pasakiau, kad nėra, nes vykdau rekonstrukciją dabar. Jie išvažiavo, o kai kitą kartą grįžo, man surašė protokolą, kad nėra voljero.

O jis buvo išardytas, nes reikėjo privažiuoti ekskavatoriui, kuris turėjo kasti. Meškai patalpa priklauso tik šeši kvadratai, o čia yra net 65 kvadratai ir vėsu. Meška net neina į lauką, kai tokie karščiai. Jai čia labai gerai“, – kalbėjo Nikolajus Zobovas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./N.Zobovo dvare
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./N.Zobovo dvare

Tuo metu aplinkosaugininkai kantriai laukia Nikolajaus Zobovo valdose prie voljero, kuriame jis su meška užsibarikadavęs. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Alfredas Breivė tikina, kad pareigūnai čia budės tiek, kiek reikės.

Jis tikisi, kad N.Zobovas mešką atiduos gražiuoju. N.Zobovo versiją apie galimą šturmą A.Breivė paneigė. Tokių priemonių, anot jo, imtis neketinama.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Alfredas Breivė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Alfredas Breivė

„Mes dabar saugome, kad meška nedingtų. Lauksime savaitę, dvi, kol išsispręs ta problema. Apie jokį šturmą nešnekama, nebuvo kalbos. Turime susitarti gražiuoju. Bandėme ir gražiuoju, ir piktuoju. Mes tos meškos juk nekonfiskuojame, mes tik norime ją perkelti į geresnes sąlygas, į Kauno zoologijos sodą.

Mums dabar svarbiausia užtikrinti, kad šita meška nedingtų, nes viena jau dingo. Dabar jo paklausus, kur ana meška, jis teigia, kad be advokato nieko nesakys, kur ta meška. O ta meška buvo agresyvi, žmonių visuomenei kelia pavojų. Lygiai tas pats bus su šita meška. Prasidės kokios nors nuobaudos, jis ir tą mešką paleis“, – sakė Alfredas Breivė.

Pernai „Ąžuolyno meškučių cirkas“ dėl netinkamo gyvūnų laikymo buvo nubaustas 15 eurų bauda.

Tuomet veterinarijos specialistai kartu su aplinkosaugininkais nustatė, kad į gastroles gabenami gyvūnai laikomi nepakankamo ploto narvuose ir voljeruose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

03:20
00:34
00:16

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min