Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 19d. 09:33

Su padirbtu vairuotojo pažymėjimu įkliuvęs latvis vietoje gimtinės keliauja į teisiamųjų suolą

Naktinis reidas sostinėje ir Nemenčinėje
Viktorijos Savickos nuotr. / Policija

Alytaus apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje 23 metų Latvijos pilietis kaltinamas netikro vairuotojo pažymėjimo laikymu bei panaudojimu.

Tai, kad vairuotojo pažymėjimas yra padirbtas, kaltinamasis žinojo nuo pat pradžių.

Prokuratūra praneša, kad praėjusių metų gruodžio viduryje Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai sulaikė asmenį, turėjusį su savimi galimai netikrą Ukrainos vairuotojo pažymėjimą. Šis asmuo iš Lenkijos Respublikos įvažiavo į Lietuvą, o iš jos ketino vykti į Latviją.

Pareigūnams pateiktas, galimai netikras dokumentas, buvo su kaltinamojo nuotrauka bei asmeniniais duomenimis. Latvijos pilietis pripažino, kad vairuotojo pažymėjimas yra padirbtas bei papasakojo, kad praėjusių metų gruodžio mėnesio pradžioje, būdamas Lenkijoje, iš nepažįstamo asmens įsigijo Ukrainos Respublikos vairuotojo pažymėjimą. Tam asmeniui davė savo nuotrauką bei nurodė asmeninius duomenis.

Tai, kad vairuotojo pažymėjimas yra padirbtas, kaltinamasis žinojo nuo pat pradžių. Pats yra bandęs teisėtai gauti leidimą vairuoti, lankė kursus, tačiau, jo teigimu, neturėjo laiko išsilaikyti egzamino. Vyras atskleidė, kad už netikrą vairuotojo pažymėjimą sumokėjo 1300 eurų.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už netikro vairuotojo pažymėjimo laikymą bei panaudojimą numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki trijų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min