Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 15:37 , Atnaujinta: 2019 balandžio 16d. 16:26

Su peiliu „Iki“ parduotuvėje siautėjęs vyras tvirtino, kad Rusijoje su juo susidoros vyriausybė

Į teismą atvestas su peiliu "Iki" parduotuvėje siautėjęs plėšikas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į teismą atvestas su peiliu "Iki" parduotuvėje siautėjęs plėšikas

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo išspręstas klausimas dėl Rusijos piliečio, sekmadienį su peiliu siautėjusio Lazdynų „Iki“, suėmimo. Patenkintas prokuratūros prašymas jį įkalinti maksimaliam, 3 mėnesių laikotarpiui. Jis su žmona ir dviem vaikais laikinai gyveno Lietuvoje, bet visa šeima turėjo būti deportuota į Rusiją, nes leidimas gyventi nepratęstas.

Nors posėdis dėl suėmimo buvo suplanuotas 15 val., į teismą vyras atvestas tik po pusvalandžio. Jis atrodė labai susigraudinęs, susidarė įspūdis, kad jis tuoj apsiverks.

Kaip kalbėjo prokuroras Tomas Čepelionis, įtariama, kad vyras gali bėgti ar slėptis nuo teisingumo, nes neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, būtent todėl jį prašoma įkalinti. Teismas patenkino prokuroro prašymą.

Anksčiau Lietuvoje jis neturėjo nemalonumų su teisėsauga.

Suprasti akimirksniu

  • Balandžio 14 d., sekmadienio vakarą, apie 21 val. 45 min., Jonažolių gatvėje, į parduotuvę „Iki“ užėjo vyriškis, grasinęs peiliu ir pasikėsinęs apiplėšti kasininkę.
  • Įsibrovėlis sužalojo jį bandžiusius sulaikyti parduotuvės darbuotojus (moterį ir tris vyrus). Visgi personalas išlaikė sučiuptą įtariamąjį, kol atvyko policija.
  • Sulaikytasis griebėsi netikėtos taktikos: ne tik nedavė parodymų, bet ir neatskleidė savo tapatybės.
  • Pareigūnai kreipėsi į visuomenę ir tada nustatė, kad įtariamasis R.K., gimęs 1968 metais, yra Rusijos pilietis. Užsienietis nėra gavęs leidimo gyventi Lietuvoje, tad jį buvo ruošiamasis deportuoti atgal į Rusiją.
  • Atliekant kratą vyro bute Lazdynuose prireikė „Aro“ pareigūnų – virtuvėje rasta sprogmenų
  • Prokuratūra planuoja prieš teismą skirti šiam įtariamajam psichiatrinę ekspertizę – bus aišku, ar vyriškis apskritai pakaltinamas.

Prakalbo apie susidorojimą

Prokuroras užsiminė, kad teismo posėdžio metu įtariamojo normaliai apklausti taip ir nepavyko, jis visą laiką verkė ir net negirdėjo klausimų.

„Paaiškinti, kodėl jis nenori grįžti į Rusiją, jis negali. Jis sako, kad su juo susidoros vyriausybė, policijos pajėgos. Jis normaliai išsakyti savo nuomonės negali, mano nuomone, jis nevisiškai adekvatus, reikės atlikti ekspertinį psichiatrinį tyrimą“, – sakė T.Čepelionis. Jis patvirtino, kad savo paaiškinimuose vyras minėjo Vladimirą Putiną ir generolus, tačiau plačiau situacijos nekomentavo.

Anot jo, vyras 4 metus sirgo depresija, vartojo vaistus, tačiau neseniai gydymą buvo nutraukęs. Iki tol, kol sužinojo apie deportaciją.

„Tada jis suvartojo trigubą dozę, – įvykius iki išpuolio pasakojo T.Čepelionis. – Jis sakė, jam sudėtinga, labai sunku koncentruotis, jam pablogėjusi sveikata. Jis apie išpuolį pamena tiek, kad jį sulaikė policija.“

Galėjo padegti „Ikea“

Taip pat aiškėja, kad jis gali būti susijęs su „Ikea“ prekybos centro padegimu. Būtent dėl šio nusikaltimo, o ne dėl išpuolio „Iki“ jo namuose Lazdynų gatvėje atlikta krata.

Kratą atlikusiems pareigūnams teko kviesti „Aro“ išminuotojus, nes virtuvės apatinėje spintelėje aptikti savadarbiai pirotechnikos sprogmenys. Prokuroras sprogmenis pavadino petardomis, tačiau pridūrė, kad juos tirs specialistai.

„Šiuos du ikiteisminius tyrimus tiria ta pati tyrėja, bet kontroliuoja kitas prokuroras, todėl negaliu komentuoti dėl „Ikea“, – paklaustas, ar vyras susijęs su abiem nusikaltimais, sakė T.Čepelionis. – Pas jį atlikta krata pagal „Ikea“ bylą, ten rastos petardos.“

15min skaitytojo nuotr./+ždūmintos „Ikea“ sandėlio patalpos
15min skaitytojo nuotr./+ždūmintos „Ikea“ sandėlio patalpos

Anot T.Čepelionio, vyras čia gyveno su žmona ir dviem mažamečiais vaikais, tačiau visi jie turėjo būti artimiausiu metu deportuoti į Rusiją, nes leidimas gyventi mūsų šalyje jiems nepratęstas. Ką jis veikė šalyje ir kiek laiko čia praleido, kol kas neatskleidžiama.

„Bent jau jo žmona sakė, kad jie turėtų išvažiuoti rytoj ar dar kitą dieną, bet dėsim visas pastangas, kad ji neišvažiuotų“, – sakė prokuroras.

Kaip skelbta iki šiol, vyras pareigūnams taip ir nepasakė net savo vardo ir pavardės. Tad ir išpuolio motyvai, per kurį peiliu sužaloti 4 žmonės, kol kas nežinomi.

Siekiant nustatyti įtariamojo tapatybę, pagalbos teko kreiptis į visuomenę, išplatinta jo nuotrauka.

Išsiaiškinta, kad tai – 1968 m. gimęs Rusijos pilietis R.K. Jis laikinai gyveno Lietuvoje, tačiau leidimas buvo pasibaigęs ir vyrą buvo rengiamasi deportuoti. Jis bandė likti čia ir daug kartų kreipėsi į Migracijos departamentą dėl leidimo pratęsimo.

Kol kas neatmetama ir versija, kad vyras prisidėjo ir prie „Ikea“ prekybos centro padegimo. Gaisras čia kilo sekmadienį apie 21 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min