Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 3d. 10:56

Su ugnimi žaidęs devynmetis supleškino 20 tonų šieno

Gaisro vietoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Gaisras atviroje teritorijoje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusią parą Lietuvoje kilo 168 gaisrai. Nors žmonių aukų pavyko išvengti, ugnis siaubė gyventojų pastatus ir kitą turtą.

Daugiausia – 123 kartus – ketvirtadienį ugniagesiai skubėjo gesinti gaisrų atvirose teritorijose. Be abejo, tam didelę įtaką turi atšilę orai ir pradžiuvę mūsų laukai. Tiesa, ir gyventojai nesnaudžia, o lengva ranka paleidžia nekontroliuojamą ugnį į apžėlusius žemės plotus. Atrodo, kad daugiausia sausos žolės degintojų yra Vilniaus apskrityje. Čia praėjusią parą ugniagesiai gesino 47 laukuose  sukeltus gaisrus. 18 tokių gaisrų kilo Kauno apskrityje, 11 – Telšių, po 10 – Panevėžio ir Tauragės apskrityse. Iš viso nuo metų pradžios tokių gaisrų įregistruota per pusę tūkstančio, o ugnis juose išdegino per 1200 ha žemės plotą.

Beje, savaitgalį sinoptikai pranašauja šiltus ir sausus orus, tad tikėtina, kad tokių gaisrų gali smarkiai padaugėti. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo šalies gyventojų nedeginti sausos žolės ir nenaikinti mus supančios gamtos bei ten esančios unikaliosios jos gyvūnijos ir augmenijos.

O iš ketvirtadienio gaisrų galima išskirti vieną jų, vakare kilusį Vilniuje, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje esančiame bute. Per šį gaisrą apdegė tik striukė, tačiau iškviesti ugniagesiai iš uždūminto buto išgelbėjo du miegančius vyrus. Įvykio aplinkybės aiškinamos.

Šakių rajono Vyžpynių kaime vakare žaisdamas su žiebtuvėliu ūkinį pastatą uždegė 9-metis sodybos šeimininko sūnus. Per gaisrą sudegė stoginė ir 20 tonų šieno bei šiaudų.

Dėl elektros instaliacijos gedimo vakare Anykščių rajono Skiemonių kaime gaisras kilo G.G. name. Pradegė stogas, išdegė palėpė, aprūko mansarda.

Dar vienas gyvenamasis namas vėlai vakare užsiliepsnojo Šilalės rajono Kvėdarnos miestelyje. Sudegė dalis stogo dangos, išdegė medinė perdanga, aprūko mansardoje įrengti kambariai. Ugnis padarė per 40 tūkst. litų nuostolių. O gaisras kilo pažeidus krosnių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisykles.

Ugniagesiai praėjusią parą  gesino keturis liepsnojusius automobilius. Vakare automagistralėje Vilnius–Panevėžys 67-ame kilometre susidūrė 3 automobiliai. Vienas iš jų – krovininis automobilis Mercedes-Benz užsidegė. Per gaisrą stipriai apdegė kabina. Be to, mašinose buvo prispausti trys žmonės, gelbėtojams teko vaduoti juos iš sumaitotų kabinų.

Du automobiliai liepsnojo šiąnakt Kaune. Kovo 11-osios gatvėje ugnis nuniokojo lengvąjį automobilį Audi A6 bei dar dvi šalia stovinčias mašinas, o Savanorių prospekte ugnis apdegino lengvąjį automobilį Peugeot 406. Abu įvykiai tiriami.

Temos: 1 Statistika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min