Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 09, 11:44

Su viešbučių statybos verslu susiję verslininkai įtariami sukčiavimu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame viešbučių verslą plėtojančios Vilniuje registruotos bendrovės „L“ generalinis direktorius R. A., tos pačios bendrovės finansų direktorius E. G. ir statybų bendrovės „S“ vadovas R. R. įtariami dokumentų klastojimu, nusikalstamu bankrotu, sukčiaujant bendrovės „L“ naudai įgijus daugiau nei 800 tūkstančių litų Europos Sąjungos paramos ir Lietuvos biudžeto lėšų, o bendrovės „S“ naudai apgaule išvengus daugiau kaip 1,2 mln. Lt turtinės prievolės.
Litai
Litai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.
Temos: 2 Tyrimas Statybos

Įtarimai dėl finansinių nusikaltimų pareikšti ne tik organizuotos grupės nariams, bet ir juridiniam asmeniui – šiuo metu restruktūrizuojamai bendrovei „L“.

Atskleista, kad 2006 metų pabaigoje bendrovė „L“, kurių vienas iš savininkų yra įtariamasis R. A., su Lietuvos verslo paramos agentūra sudarė sutartį dėl Druskininkuose veikiančio viešbučio rekonstrukcijos. Bendra projekto vertė sudarė 3,6 mln. litų. Išaiškinta, kad organizuotos grupės nariai įsteigė bendrovę „S“, kuri ir tapo Druskininkuose esančio viešbučio statybos darbų rangove. Pastaroji ES finansuojamam projektui įgyvendinti pasamdė 12 bendrovių. Visi šie subrangovai atliko dalį viešbučio plėtros ir sveikatingumo centro įkūrimo darbų ir tiekė įvairias prekes.

FNTT tyrėjai išaiškino, kad įtariamieji per susijusių įmonių sąskaitas dalį lėšų, sumokėtų bendrovei „S“ – daugiau 1 mln. 600 tūkstančių litų – neteisėtai susigrąžino, bet duomenis apie šias nepatirtas išlaidas įtraukė į mokėjimo prašymus ir juos pateikė paramą administruojančiai agentūrai. Pastaroji kompensavo išlaidas ir tokiu būdu bendrovė „S“ apgaule įgijo 832 549,16 lito Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų. Nepagrįstais pavedimais susidariusi bendrovės „S“ skola buvo panaikinta sudarant nenaudingus jai sandorius, todėl vėliau šiam juridiniam asmeniui paskelbtas bankrotas. Nustatyta, kad bendrovės „S“ skola įmonėms, atlikusioms darbus ir tiekusioms prekes, siekia 1 mln. 200 tūkstančių litų.

Tyrimo metu Generalinė prokuratūra laikinai apribojo nuosavybės teises į įtariamųjų turtą, kurio vertė – daugiau nei 2 milijonai litų. 6 bendrovės yra pareiškusios civilinius ieškinius, kurių suma siekia daugiau nei milijoną litų.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min