Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 9d. 10:52

Sučiuptas 18 transformatorinės alyvos vagysčių įvykdęs ilgapirštis

Elektra
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Elektra

„VST“ specialistams, glaudžiai bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, pavyko išsiaiškinti asmenį, įvykdžiusį net 18 transformatorinės alyvos vagysčių. Padaryta žala bendrovei siekia 35 tūkst. litų.

Kaip rašoma VST pranešime spaudai, Akcinės bendrovės „VST“ specialistai nuosekliai dirba, siekdami užkirsti kelią transformatorinės alyvos ir spalvotųjų metalų vagystėms: bendradarbiauja su policijos pareigūnais, rengia reidus, transformatorinėse pastotėse diegia apsaugos signalizacijas bei vaizdo stebėjimo sistemas. Šis darbas leidžia atskleisti ir išaiškinti painius vagysčių atvejus, vienas jų atskleistas prieš keletą dienų.

Suveikus signalizacijai vienoje Kelmės rajono elektros pastočių, aptiktas automobilis su talpomis, pripildytomis pavogtos transformatorinės alyvos. Vagišius, palikęs savo grobį, buvo pasprukęs, tačiau netrukus buvo surastas. Policijos pareigūnams pričiupus niekdarį, pavyko atskleisti ne tik šį nusikaltimą, bet ir dar 18 jo įvykdytų vagysčių.

Paaiškėjo, jog šis ilgapirštis vogė transformatorinę alyvą net keturiuose rajonuose. Kelmės rajone jis įvykdė 3 vagystes, vieną - Raseinių raj., 9 - Tauragės raj., 5 - Šilalės raj. Akcinei bendrovei „VST“ padaryta žala siekia 35 tūkstančius litų.

„Kelerių metų įdirbio dėka – išaiškinus stambaus masto vagystes vykdžiusius asmenis ir grupuotes - vagysčių akcinės bendrovės „VST“ teritorijoje sumažėjo, tačiau pastaruoju metu ilgapirščiai vėl griebėsi seno amato. Ilgapirščiai kaskart tampa vis išradingesni, todėl siekdami išaiškinti nusikaltimus turime būti ypač įžvalgūs ir neprarasti budrumo. Dėkoju Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnams, operatyviai sureagavusiems į apsaugos sistemos signalus ir padėjusiems atskleisti šį nusikaltimą“, - sako Ignas Šulinskas, akcinės bendrovės „VST“ Vidaus kontrolės departamento vadovas.

Per šių metų devynis mėnesius akcinės bendrovės „VST“ aptarnaujamoje teritorijoje iš viso buvo įvykdyta 122 vagysčių. Jų metų pavogta daugiau kaip 600 kg aliuminio laidų ir beveik 15 tonų transformatorinės alyvos, sugadinti 27 transformatoriai. Per šį laikotarpį dėl vagišių kaltės be elektros energijos buvo likę daugiau kaip 400 bendrovės klientų.

Kovojant su vagišiais labai svarbu būti pilietiškiems: reaguoti pamačius elektros energijos, kabelių ar alyvos vagystes, įspėti aplinkinius nepirkti kuro iš abejotinų šaltinių ir sutikus tokius pardavėjus iš karto pranešti pasitikėjimo telefonu 8 80020204.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min