Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 21d. 07:52

Sudegė Labanoro bažnyčia (nuotraukos, video, atnaujinta 12.15 val.)

Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
Gausios ugniagesių pajėgos pirmadienio naktį gesino užsiliepsnojusią Labanoro bažnyčią. Nepaisant ugniagesių pastangų, bažnyčia sudegė.
Pranešimą apie gaisrą Švenčionių rajone, Labanoro miestely, ugniagesiai gavo apie 1.40 val. Pirmieji į gaisro vietą atvyko Utenos rajono ugniagesiai, tuo metu medinė bažnyčia jau degė atvira liepsna.
Iš viso šį gaisrą gesino 6 automobilių cisternos – iš Švenčionių, Molėtų, Utenos, Ignalinos rajono. Gaisras visiškai užgesintas tik 7 val. ryto.
Incidento priežastys nežinomos. Nuostoliai skaičiuojami, įvykis tiriamas.
Šįmet baigti restauruoti maldos namai, pavadinti Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia,  buvo aštuoniolikto–devyniolikto amžiaus liaudies architektūros paminklas.
Ši bažnyčia buvo turtinga meno vertybių – molbertinės tapybos, dailės paminklų.

Papildyta 09.43 val.: Ši bažnyčia nuo gaisro kenčia jau ne pirmą kartą. 1522 m. Vilniaus vyskupijos minima Labanoro Švč.Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia sudegė 1798 m. Bažnyčia parapijiečių lėšomis buvo atstatyta 1820 metais. Varpinės statybos metai nėra tiksliai žinomi, tačiau spėjama, kad tai galėjo būti XIX a.

Papildyta 12.15 val.: Nei policijos pareigūnai, nei ugniagesiai gelbėtojai kol kas tiksliai negali pasakyti, kodėl kilo gaisras.

Tuo tarpu Labanoro bažnyčios klebonas kunigas Jurgis Kazlauskas sako, kad šį bažnyčia sudegė jau antrą kartą.

„Matyt, tokia buvo Dievo valia. Bet Dievas daro stebuklus. Padarys stebuklą, atstatysime bažnyčią“, – įvykio vietoje 15min.lt žurnalistui sakė J.Kazlauskas.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Pirmieji į gaisro vietą atvyko Utenos rajono ugniagesiai
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Klebonas J.Kazlauskas

Kunigas prisipažino, kad Labanoro bažnyčioje dirbo tik nuo šio rudens. Apie gaisrą jam buvo pranešta dar naktį.

„Atvažiavau, bažnyčia degė atvira liepsna. Vaikščiojome su parapijiečiais aplinkui ir meldėmės. O ugniagesiai gesino“, – pasakojo Labanoro bažnyčios klebonas.

J.Kazlauskas sako, kad jau sutarta su Labanoro regioninio parko direkcija ir Kalėdų mišios bus laikomos direkcijos patalpose. Ten kol kas bus atliekami ir visi kiti bažnytiniai patarnavimai.

Kadangi bažnyčioje buvo saugoma daug vertingų meno kūrinių, jau artimiausiu metu buvo planuojama čia įvesti signalizaciją. Tačiau to nespėta padaryti.

Prie sudegusios bažnyčios visą pirmadienio rytą rinkosi vietos gyventojai. Viena parapijietė sakė, kad išgirdusi apie gaisrą, verkė pusę nakties. Kita tvirtino, kad stebuklas jau įvyko.

VIDEO: Sudegė Labanoro bažnyčia

„Liepsna kaip žvakė kilo į viršų. Juk galėjo užsidegti ir varpinė, ir klebonija. Bet ugnis nė kiek nesiplaikstė į šonus“, – pasakojo moteris.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min