Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suimtas pogrindinis Vilniaus milijonierius Sergejus Rachinšteinas pinigus investavo į auksą ir perlus

Sergejus Rachinšteinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sergejus Rachinšteinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Elito vakarėlių ir žiniasklaidos dėmesio vengiantis žydų tautybės sostinės verslininkas Sergejus Rachinšteinas, daug metų teisiamas senoje byloje, turi naujų rimtų nemalonumų su teisėsauga. Milijonierius dabar įtariamas Europos Sąjungos lėšų grobimu. Ketvirtadienį teismas leido suimti S.Rachinšteiną dviem mėnesiams. Per kratą jo namuose rastas didelis kiekis aukso dirbinių, perlų, areštuotas prabangus automobilis „Porsche Cayenne“.

Suimtas dviems mėnesiams

Ketvirtadienio popietę sostinės prokurorai kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydami dėl naujų įtarimų leisti suimti prieštaringai vertinamą žydų tautybės verslininką Sergejų Rachinšteiną.

Išvakarėse milijonierių sulaikė FNTT agentai.

S.Rachinšteinas šį kartą įtariamas ES paramos lėšų grobstymu. Minima galbūt pasisavinta suma – milijoninė. Pagal prokurorų pateiktus pirminius kaltinimus, verslininkas organizavo grupuotę Europos Sąjungos paramai užvaldyti neteisėtai gavo apie 3,5 milijono litų. Dėl to prokurorai prašė leisti S.Rachinšteiną laikyti suimtą mažiausiai tris mėnesius. Griežčiausios kardomosios priemonės prašyta todėl, kad būdamas laisvas milijonierius gali slėptis ar net daryti naujus nusikaltimus. Tačiau teismas nusprendė, kad užteks dviejų mėnesių.

Gudrus planas

Penktadienį FNTT pranešė, kad organizuotos grupės vadovu laikomas S.Rachinšteinas ir keturi grupuotės nariai buvo sučiupti atskleidus milijoninę sukčiavimo Europos Sąjungos paramos lėšomis schemą.

Organizuotos grupės vadovu laikomas S.Rachinšteinas ir keturi grupuotės nariai buvo sučiupti atskleidus milijoninę sukčiavimo Europos Sąjungos paramos lėšomis schemą.

FNTT kartu su Generaline prokuratūra atlieka tyrimą dėl daugiau nei dešimties bendrovių veiklos. Įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimą dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule, neteisėtos juridinės asmens veiklos ir dokumentų klastojimo.

Išaiškinta, kad nusikalstamos schemos sumanytojai nupirko finansinių sunkumų turinčių bendrovių, kurioms buvo skirta daugiau nei 3 mln. litų Europos Sąjungos parama, akcijas. Įsigytų bendrovių vardu buvo sudarinėjami fiktyvūs sandoriai su nusikalstamai veiklai nuslėpti naujai įsteigta įmone, kuri buvo naudojama kaip fiktyvi rangovė ir įrangos tiekėja.

Visų šių bendrovių direktoriai buvo statytiniai asmenys, o faktiškai visoms bendrovėms vadovavo tas pats organizuotos grupės vadovas. Įtariama, kad statytiniams bendrovių vadovams buvo nurodoma klastoti dokumentus (statybos rangos, įrangos pirkimo, paskolų sutartis, mokėjimo prašymus ir kitus Nacionalinei mokėjimo agentūrai teiktinus dokumentus), tam, kad gautų Europos Sąjungos lėšas.

Dokumentus slėpė užmaskuotose saugyklose

Šią savaitę FNTT tyrėjai atliko kratas organizuotos grupės valdomose bendrovėse, kurios veikė viename ir tame pačiame trijų aukštų pastate Vilniuje, ir Trakų rajone, kur buvo baldų gamybos cechas.

tliekant procesinius veiksmus viena iš bendrovių buhalterių mėgino apsimesti esanti tik patalpas valančia pensininke. Tyrimui reikšmingi dokumentai buvo rasti gerai užmaskuotose saugyklose.

Kratoms atlikti į pagalbą buvo pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, kurie padėjo sulaikyti įtariamuosius, mėginusius pabėgti iš kratos atlikimo vietos bei patekti į gerai apsaugotas bendrovių patalpas. Kratų atlikimą apsunkino tai, kad į patalpas galima buvo patekti tik panaudojus specialiąsias priemones. Atliekant procesinius veiksmus viena iš bendrovių buhalterių mėgino apsimesti esanti tik patalpas valančia pensininke. Tyrimui reikšmingi dokumentai buvo rasti gerai užmaskuotose saugyklose.

Kratų metų buvo aptikti ir kituose FNTT atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose svarbūs dokumentai, kurie piktybiškai nebuvo pateikiami Valstybinei mokesčių inspekcijai, teigiant, kad jie yra prarasti. Šiuose tyrimuose įtariama, kad nesumokėjus mokesčių valstybei buvo padaryta milijoninė žala.

Grupuotės vadeivos namuose kratos metu rastas didelis kiekis aukso dirbinių, perlų, areštuotas prabangus automobilis „Porsche Cayenne“.

 

Mulkino net prekybos gigantus

Kaip skelbta anksčiau, milijoninės vertės projektus esą valdančio, tačiau saugiame šešėlyje sugebančio išlikti sostinės turtuolio S.Rachinšteino verslumo gabumai jau apipinti legendomis.

Vyriškis šiuo metu yra teisiamas senoje didelės apimties baudžiamojoje byloje. Jis kaltinamas valkatų ir benamių vardu įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį legalizavo apie 10 mln. litų ir pasisavino beveik 2 mln. litų pridėtinės vertės mokesčių (PVM).

Patys teisėsaugos atstovai pripažįsta, kad pirmosios instancijos teismo išteisintas S.Rachinšteinas šiuo metu yra teisiamas už nusikalstamas veikas, kurių formaliai nepadarė.

Teigiama, kad S.Rachinšteinas galbūt įkūrė visą spiečių firmų: „Šeškinės Širvinta“, „Saturnas“, „Vilniaus vaivorykštė“, „Sparteka“ „Lavanija“, „Vanteras“, „Serneta“, „Acumen“.

Tačiau finansinių aferų pėdsakų ieškoję pareigūnai ketverių metų dokumentuose nerado nei bent vieno S.Rachinšteino parašo, nei apskritai jo pavardės. Minėtos kompanijos sugebėjo suktis taip, kad nė vienos finansinės operacijos nereikėtų atlikti per banką.

Rezultatas: S.Rachinšteinas yra laikomas vienu turtingiausių Lietuvos žmonių, kuriam bent anksčiau priklausė apie 30 „Norfai“, „Rimi“ ir „Maximai“ nuomojamų prekybos centrų. Prekybos tinklo „Norfa“ vadovai S.Rachinšteinui paskelbė tikrą informacinį karą, nes verslo ryšiai su juo bendrovei virto milijoniniais nuostoliais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min