Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 16d. 12:27

Sujudimas dėl mergaitės: dalis pasienio liko atvira, o naktį Kaune ieškota basa mergina

Policija naktį uoliai tikrino kelis Kauno rajonus, tuo metu pasienyje griežta kontrolė vykdoma tik ties Rusija ir Baltarusija
15min archyvo nuotr. / Policija naktį uoliai tikrino kelis Kauno rajonus, tuo metu pasienyje griežta kontrolė vykdoma tik ties Rusija ir Baltarusija.

Trečiadienio vakarą galimai pagrobtos mergaitės aidas atsirito į Kauną. Naktį Žaliakalnio ir Dainavos rajonuose dirbo gausios policijos pajėgos. Informaciją apie galbūt dingusią mažametę turėjo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, tačiau jokių nestandartinių priemonių pasieniečiai nesiėmė. O ir techninių priemonių vykdyti absoliučią išvykstančiųjų į užsienį kontrolę sienos sargai neturi.

VSAT atstovas Giedrius Mišutis 15min pranešė, kad išvakarėse pasieniečiai operatyviai gavo iš policijos pradinę informaciją apie Vilniuje galbūt dingusią ir visuotinai ieškomą mergaitę.

„Sraigtasparnis nebuvo keliamas ir kitų ypatingų priemonių iš mūsų pusės nebuvo imtasi“, – sakė VSAT atstovas, pabrėžęs, kad paieškos veiksmus koordinuoja policininkai, o iš jų pusės tokio prašymo, išreikšto poreikio bent kol kas nebuvo.

Ar pasienio apsaugininkai ėmėsi ypatingai stebėti išvykstančiųjų iš Lietuvos srautą? Dėl oro uostų toks klausimas nekyla, bet kalbant apie automobilių kelius – aktualus.

G.Mišutis pabrėžė, kad situacija dvejopa: sienos su Rusija ir Baltarusija kontroliuojamos su griežta patikra, tuo metu ruožai su Lenkija ir Latvija tokios nuolatinės kontrolės (dėl Šengeno erdvės) neturi. VSAT atstovas paaiškino, kad išvažiavimų iš Lietuvos į minėtas dvi šalis yra daugybė, ir sekti srautų per juos visus nebuvo nei fizinės, nei techninės galimybės, nei teisinės galimybės.

Kalbant konkrečiai apie vaizdo stebėjimo kameras – bent Valstybės sienos apsaugos tarnyba įrangos, fiksuojančios išvykstančiųjų ar atvykstančiųjų srautus vidinėje erdvėje, neturi. Jokios papildomos pajėgos fiziškai stebėti pasienio trečiadienio vakarą ir ketvirtadienio naktį išsiųstos nebuvo. Tačiau esminis pranešimas apie galbūt pagrobtos mergaitės paiešką iš mūsų šalies VSAT buvo perduotas kolegoms latviams bei lenkams.

Tuo metu vienas 15min skaitytojas pranešė, kad apie 2 valandą nakties Kaune didelis būrys pareigūnų ieškojo basos merginos.

Liudininkas pasakojo, kad vakarą leido pas draugus, kur žiūrėjo krepšinį. Po sėkmingo kauniečių pasirodymo aptarimo, apie 2 valandą nakties vyras pėsčiomis patraukė namo.

Išėjęs iš draugų namų, esančių netoli „Telia“ pastato, Taikos prospekte, jis patraukė A.Baranausko gatve link Studentų gatvės, kurioje gyvena.

Nors atstumas nėra didelis, tačiau einant link namų jį sustabdė net trys policijos ekipažai, kurie teiravosi, ar šis nematė merginos juodu džemperiu ir basomis kojomis.

Vyras 15min sakė, kad jį nustebino, kiek daug pareigūnų palyginti mažame perimetre dirbo. Pasirodė, kad ieško labai konkretaus asmens, konkrečioje vietoje. Policininkai paiešką vykdė šalia „Varpo“ gimnazijos, A.Baranausko, Saulės gatvėse, dalyje Taikos prospekto ir aplinkinėse gatvėse.

Susisiekus su Kauno policijos atstovais šie patikino, kad pranešimo bendruoju pagalbos telefonu 112 dėl ieškomos merginos nebuvo gauta, tačiau nepaneigė, kad paieška iš tiesų buvo vykdoma ir patarė kreiptis į Policijos departamentą (PD), atsisakydami plačiau komentuoti situaciją.

Savo ruožtu PD Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis 15min paaiškino, kad paieškų įkarštyje tarnybas pasiekė daug pranešimų apie nepilnametes, kurių tiksli buvimo vieta tomis valandomis nebuvo žinoma. Visi tokie pranešimai buvo tikrinami. Anot R.Matonio, būtent viena iš tokių patikrų vyko naktį Kaune. Kad masinės paieškos Žaliakalnio ir Dainavos rajonuose būtų davusios apčiuopiamą rezultatą – tokių duomenų nėra.

Ieškoma galimai pagrobta mergaitė

Trečiadienio vakarą policija išplatino pranešimą, kad sausio 15 d. apie 19.14 min. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės ar auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta nepilnametė (11–12 metų). Pastebėję minėtą automobilį ar įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112. Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112.

Gausios policijos pajėgos dirba iki šiol mėgindamos užčiuopti siūlo galą, taip pat prašoma visuomenės pagalbos.

Komentarai: 20

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min