Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 28d. 16:07

Sukčiai apsimeta Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ savanoriais

Koncertas „Įžiebkime viltį kartu“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / "Caritas"

„Caritas“ įspėja dėl organizacijos savanoriais apsimetančių asmenų. Vilniaus arkivyskupijos atstovai prašo vilniečius ir kitų miestų gyventojus būti budriais ir nepasitikėti žmonėmis, kurie užsuka į namus sakydami, kad renka paramą organizacijai ir skurstantiems žmonėms. Jokios paramos rinkimo, vaikštant po namus, akcijos nėra vykdomos.

„Mūsų organizacija nenaudoja tokio paramos rinkimo būdo, kaip daiktų ar pinigų prašymas vaikštant po namus“ – sakė Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ direktorius Linas Kukuraitis.

„Kviesdami žmones aukoti mes visuomet nurodome vietą, kur galima atvežti daiktus arba sąskaitą į kurią galima pervesti pinigus. Šiuo atveju sukčiai tiesiog naudojasi organizacijos vardu ir žmonių pasitikėjimu mumis“ – kalbėjo „Caritas“ atstovas.

Susidūrę su tokiu paramos prašymo būdu gyventojai raginami kreiptis į policiją. „Būtume be galo dėkingi jei apie šiuos sukčiavimo atvejus sužinotume ne tik mes, bet ir policijos pareigūnai. Mums labai brangus žmonių pasitikėjimas mumis ir tikrai nenorime jo prarasti dėl kažkieno bandymo pasipelnyti“ – sakė L.Kukuraitis.

Pašnekovas pasakojo, kad į „Caritą“ penktadienio rytą paskambino susirūpinusi moteris iš Šeškinės seniūnijos, kuri pasakojo, kad pas ją į namus užsuko vyriškis, prisistatęs „Caritas“ savanoriu ir paprašė paremti vargšus paaukojant daiktų ar pinigų. „Šio moters reakcija tikrai buvo puiki, prieš aukodama ji susisiekė su „Carito“ administracija ir sužinojo, kad jokia panaši akcija nevyksta.“

Prieš Kalėdas žmonės ypatingai jautrūs ir linkę padėti, tačiau...

L.Kukuraičio teigimu tokių bandymų pasinaudoti žmonių gerumu pasitaiko beveik kasmet.

„Prieš Kalėdas žmonės ypatingai jautrūs ir linkę padėti, tačiau ir kitu laiku sulaukiame žinių, kad kažkas atėjo į namus ir „Carito“ vardu prašė pagalbos“ – sakė organizacijos atstovas. Jo teigimu jeigu „Caritas“ renka pagalbą ar prašo aukoti informaciją apie tai visuomet galima rasti organizacijos interneto svetainėje ar socialinių tinklų paskyrose, taip pat sužinoti detales paskambinus į organizacijos atstovams, kaip šiuo atveju pasielgė moteris.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ – viena didžiausių paramos organizacijų Lietuvoje. Per praėjusius metus prašydami įvairios pagalbos organizacijos centruose apsilankė daugiau kaip 67 tūkstančiai žmonių. Vilniaus arkivyskupijoje pagalba teikiama vaikams, šeimoms, seneliams, benamiams, kaliniams, priklausomiems asmenims, gatvės jaunimui, vienišoms mamoms, ilgalaikiams bedarbiams, pabėgėliams bei visiems išgyvenantiems dvasinį ar materialinį skurdą ir atskirtį. Daugiau apie „Caritas“ veiklą galite sužinoti www.vilnius.caritas.lt arba paskambinę telefonu 8 5 261 10 14

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:21
02:27
02:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min