Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčiai iš Afrikos ieško lengvatikių Lietuvoje

Sausakimši automobilių turgūs – jau praeitis?
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Automobilių turgus
Šaltinis: 15min
0
A A

Naudotų automobilių prekeiviai pateko į Dramblio Kaulo Kranto valstybėje gyvenančių sukčių taikiklį. Afrikiečiai tikina norintys pirkti brangių mašinų, tačiau iš pradžių prašo pervesti jiems pinigų.

Vilniuje gyvenantį naudotų mašinų pardavėją Raimondą tariami pirkėjai iš tolimos šalies elektroniniais laiškais ir telefono skambučiais atakavo visą savaitę.

Kai atrodė, kad sandoris tuoj įvyks, automobilio pirkėjas netikėtai paprašė pervesti į privataus žmogaus sąskaitą 1234 eurus (4260 litų).Afrikiečių susidomėjimas parduodamu automobiliu „Infiniti SX“ lietuvio iš pradžių pernelyg nestebino – mat jo telefono numeris ir elektroninio pašto adresas skelbiami internete. Tik vėliau vilnietis sužinojo, kad sukčiai mėgino apmulkinti ne tik jį, bet ir kitus automobilių prekiautojus, rašo „Lietuvos rytas“.

Pirkėjas iš Dramblio Kaulo Kranto siuntė įvairių visuomeninių Afrikos organizacijų vadovų pasirašytus ir antspauduotus raštus prancūzų kalba. Tokių dokumentų perkant mašiną išvis nereikia. Kelis kartus afrikietis skambino telefonu ir kalbėjo angliškai. Jis domėjosi, kaip automobilį „Infiniti“ būtų galima nugabenti iš Lietuvos į Dramblio Kaulo Krantą.

Dėl mašinos kainos jis beveik nesiderėjo ir už pirkinį sutiko pakloti apie 13 tūkst. eurų (apie 45 tūkst. litų). Kelis prancūzų kalba parašytus laiškus vilnietis nunešė išversti vertėjai. Moteris prasitarė, kad panašių paslaugų jos prašė jau keli automobilių prekeiviai. Vilnietis vėliau sužinojo, kad panašių pasiūlymų iš Dramblio Kaulo Kranto gauna ir Latvijoje bei Lenkijoje gyvenantys kolegos, praneša „Lietuvos rytas“.

Kai atrodė, kad sandoris tuoj įvyks, automobilio pirkėjas netikėtai paprašė pervesti į privataus žmogaus sąskaitą 1234 eurus (4260 litų). Afrikietis aiškino, jog perkant užsienyje automobilį jo tėvynės įstatymai reikalauja mokesčius sumokėti ir mašinos pirkėjui, ir pardavėjui.

„Laukiau, kada jis paprašys pinigų. Nuojauta neapgavo“, – šypsojosi pinklių išvengęs Raimondas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min