Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 26d. 09:33 , Atnaujinta: 2021 sausio 26d. 11:06

Sukčių pasiūlymu susigrąžinti investicijas susiviliojusi biržietė neteko 47 tūkst. eurų

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Pirmadienį policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, kai paaiškėjo, kad iš moters išvilioti 47 864 eurai.

Kaip praneša Panevėžio apskrities policija, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo elektroninėje erdvėje.

Iš moters, gyvenančios Biržų rajone, vos per 10 dienų sukčiai sugebėjo išvilioti solidžią pinigų sumą – per 47000 eurų.

Nukentėjusioji pranešė, kad telefonu paskambinęs rusakalbis vyras ją pradžiugino, jog atėjo metas atgauti pajamas už savo senas investicijas. Tik pirmiausia moteris turėjo į savo kompiuterį įsidiegti nuotolinio kompiuterio valdymo programėlę „AnyDesk" ir parodyti šiuo metu banko sąskaitoje esantį pinigų likutį.

Tada iš moters santaupų sąskaitoje buvo atliktos pinigų pervedimo operacijos į įvairias sukčių sąskaitas.

Policija įspėja, kad sparčiai tobulėjant technologijoms, progresuoja ir sukčiai, jų sukčiavimo schemos vis išradingesnės ir išmanesnės, naudojami įvairūs būdai, kuriais bandoma pasipelnyti iš patiklių ir užsidirbti norinčių gyventojų.

Yra ir kitas, panašus telefonu skambinančių asmenų sukčiavimo modelis, kai žmonėms siūloma pelningai investuoti į kriptovaliutas.

Sukčiai taip pat prašo įsidiegti programėlę į asmeninį kompiuterį, kurios pagalba renka prisijungimo duomenis, kad galėtų perimti vartotojo paskyrą. Taip pat naudoja gudrybę, kai po pirmos asmens investicijos, sugrąžina dalį uždirbtų pinigų, taip užsitarnaudami pasitikėjimą. Tuomet žmogus investuoja daug drąsiau, tik vėliau atsiimti nei uždarbio, nei investuotų lėšų jau nebepavyksta.

  • Atminkite, kad bendrovės, veikiančios Lietuvoje, turėtų Jums skambinti iš telefono numerio su lietuvišku kodu, o atstovai bendrauti lietuvių kalba. Tad, jei Jums puikų pasiūlymą investuoti pateikė užsienio kalba kalbantis asmuo, skambinantis iš telefono numerio su kitos šalies kodu, tai pirmas ženklas, kad informaciją turėtumėte vertinti labai atsargiai, nes didelė tikimybė, kad susidūrėte su sukčiais.
  • Būkite budrūs, neskubėkite susivilioti greitu ir lengvu uždarbiu iš investavimo, įvertinkite situaciją kritiškai.
  • Asmenys, kurie norėtų investuoti, gali patys pasidomėti teikiamomis investavimo paslaugomis, susipažinti su informacija, kreiptis konsultacijos į specialistus.
Temos: 1 Sukčiavimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min